Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
550 pkt/szt
Franciszek. Papież wielkiej nadziei, G. Polak
Franciszek. Papież wielkiej nadziei, G. Polak
550 pkt/szt

Kim jest najważniejszy człowiek w Kościele? Skąd pochodzi? Co go czeka? Jakie problemy będzie musiał rozwiązać? Czy rzeczywiście papież Franciszek jest papieżem naszej wielkiej nadziei?
Ta książka jest niezwykłym zapisem wydarzeń, które rozgrywały się na oczach całego świata od abdykacji do momentu wyboru nowego papieża. Pokazuje też nowego papieża od całkowicie nieznanej strony – jako człowieka, naukowca, duszpasterza, ale przede wszystkim, duchowego przywódcę, którego pontyfikat – w obliczu nawarstwionych problemów - już teraz uznawany jest za jeden z najtrudniejszych w historii Kościoła.

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3710,Franciszek-Papiez-wielkiej-nadziei
[28.09.2016]
600 pkt/szt
W niebie i na ziemi, J.M. Bergoglio, A. Skórka
W niebie i na ziemi, J.M. Bergoglio, A. Skórka
600 pkt/szt

Zdobył nasze serca w ciągu kilku minut. Wzbudził wielkie oczekiwania, dał nadzieję na przełom.

Przed nim wielkie wyzwania: kryzys Kościoła, religijny fanatyzm, skandale pedofilskie, kontrowersje wokół małżeństw homoseksualnych, eutanazji, aborcji, celibatu, in vitro.

Nowy papież odpowiada na pytania, które dziś Kościołowi zadaje cały świat.

Pierwsza książka papieża Franciszka na polskim rynku – jego duchowe credo w bezprecedensowej rozmowie z rabinem polskiego pochodzenia.

Świadectwo głowy Kościoła, które prowokuje i zmusza do głębokiego namysłu.

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3774,W-niebie-i-na-ziemi
[28.09.2016]
750 pkt/szt
Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II, E. Ruman
Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II, E. Ruman
750 pkt/szt

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz − jak większość Kostarykańczyków − spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i… płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że to mogą być jej ostatnie chwile. 

Wobec bezsilności medycyny pozostawała im modlitwa. "Karolu Wojtyło, pomóż nam!" – modliła się z rodziną. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że te z żarliwością wypowiadane słowa modlitwy tak wiele zmienią w jej życiu. 
Lektura tej książki pozwala zbliżyć się do tajemnicy cudu, zapewnia głębokie przeżycia duchowe każdemu wierzącemu człowiekowi.

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,4543,Uzdrowiona
[28.09.2016]
1800 pkt/szt
Starsi panowie dwaj. Kompendium niewiedzy, M. Wasowska, G. Wasowski
Starsi panowie dwaj. Kompendium niewiedzy, M. Wasowska, G. Wasowski
1800 pkt/szt

Zawartość /// Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek. 

Nigdzie indziej! /// Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje "pędologia"; nie prześledzisz ewolucji piosenki "Ścieżką pośród łąk"; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.

Ważne! /// Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego "Eterek" w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda. 

"Choć Ich twórczość jest z nami od zawsze, nie uzurpujemy sobie praw do tego, aby wiedzieć o Nich wszystko.(…) Co mogliśmy – wyszperaliśmy. Czego mogliśmy się dowiedzieć – dowiedzieliśmy się. (…) Reasumując: wyszliśmy z niesatysfakcjonującego nas w pełni, a nawet w połowie, założenia, iż lepiej coś niż nic. Mamy nadzieję, iż to Coś mimo wszystko Państwa uraduje".
/ze wstępu Moniki i Grzegorza Wasowskich/

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,5815,Starsi-Panowie-Dwaj
[28.09.2016]
1050 pkt/szt
Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej, J. Hasek
Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej, J. Hasek
1050 pkt/szt

Kiedy zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek, a właściwie bałagan swojego życia. Nie zmienił się. Nie miał na to czasu.
Od wydania kultowej powieści minęło już prawie całe stulecie i rzeczywiście nic się nie zmienia. Popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 55 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.
Na każdego znajdzie się paragraf. Głupota Szwejka wymyka się wszelkim kategoriom. Choć w tej głupocie jest metoda. Przed wami Szwejk. Idiota z urzędu.

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6181,Losy-dobrego-zolnierza-Szwejka
[28.09.2016]
850 pkt/szt
Bliżej słońca, R.P. Evans
Bliżej słońca, R.P. Evans
850 pkt/szt

"Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy". 

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat. Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci. 
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.  

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.

źródło: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3339,Blizej-slonca
[28.09.2016]