Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
2990 pkt/szt
Nadzieja wbrew nadziei Dramatyczne świadectwo ocalenia J. Sagahutu
Nadzieja wbrew nadziei Dramatyczne świadectwo ocalenia J. Sagahutu
2990 pkt/szt

Książka ta to świadectwo o jednej z największych tragedii, które wstrząsnęły kontynentem afrykańskim w ostatnich dwudziestu latach, konfliktu na tle etnicznym w regionie Wielkich Jezior (Ruanda, Burundi, Demokratyczna Republika Konga – dawniej Zair). Okrutna bratobójcza wojna między plemionami Tutsi i Hutu wybuchła 6 kwietnia 1994 roku, po zabiciu prezydentów Ruandy i Burundi. Zbrojny konflikt, w którym niestety uczestniczyły również grupy składające się w dużej mierze z chrześcijan, doprowadził do przelewu krwi prawie miliona osób i skazał dwa miliony ludzi na wygnanie. Wspólnota międzynarodowa patrzyła na toczącą się wojnę z obojętnością i zachowywała się biernie.
Autorem tego przejmującego świadectwa jest ruandyjski ksiądz, Joseph Sagahutu, uciekinier przed reżimem Armii Patriotycznej Ruandy gen. Paula Kagame, jedyny ocalały z rzezi w Kalimie (Kongo) 2 marca 1997 roku.

źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/nadzieja-wbrew-nadziei-dramatyczne-swiadectwo-ocalenia-joseph-sagahutu-78829 [dostęp 17.10.2022]
2490 pkt/szt
Nasze czasy Z. Podlejski
Nasze czasy Z. Podlejski
2490 pkt/szt

Zwariowane, chaotyczne, nieokiełznane i konsumpcyjne. Szybkie i szalone. Takie są nasze czasy. Pędzą jak lokomotywa bez maszynisty – ku katastrofie. Dlatego naszym czasom potrzebny jest kompas. Ksiądz Zygmunt Podlejski w oparciu o książkę amerykańskiego aktora i pisarza George’a Carlina (1937-2008) Czas do życia i miłości dokonuje szczegółowej diagnozy współczesnych czasów - świata i ludzi - i podaje lekarstwo, które może zatrzymać ten rozpędzony pociąg, zanim się rozbije. 

Tylko miłość się liczy. Wszystko, co nie jest miłością, jest stratą czasu. Miłość nie zastępuje myślenia, wolności i emocji, ale uszlachetnia całego człowieka. Miłość potrafi dawać i brać. Jedynym grzechem jest świadome i dobrowolne odrzucenie miłości Boga i ludzi. (Fragment książki)

źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/nasze-czasy-zygmunt-podlejski-131090 [dostęp: 17.10.2022]
2560 pkt/szt
Znaki łaski O sakramentach na kanwie Katechizmu Kościoła katolickiego Z. Podlejski
Znaki łaski O sakramentach na kanwie Katechizmu Kościoła katolickiego Z. Podlejski
2560 pkt/szt

Najważniejszymi celebracjami liturgicznymi bez wątpienia są sakramenty. Jest ich siedem: chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta i pojednanie, namaszczenie chorych, kapłaństwo i małżeństwo. Książka ks. Zygmunta Podlejskiego w przystępny sposób wyjaśnia czym one są i dlaczego ich potrzebujemy w dziele naszego uświęcenia. Można powiedzieć, że to kompendium wiedzy, a zarazem praktyczny przewodnik o sakramentach Kościoła.

źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/znaki-laski-o-sakramentach-na-kanwie-katechizmu-kosciola-katolickiego-zygmunt-podlejski-134311 [dostęp: 17.10.2022]
4190 pkt/szt
Krzysztof świertok, Ernest Bryll. Na tęczy Jej uśmiechu...
Krzysztof świertok, Ernest Bryll. Na tęczy Jej uśmiechu...
4190 pkt/szt

Album "Na tęczy Jej uśmiechu" łączy wyjątkowe, unikalne fotografie Jasnej Góry autorstwa Krzysztofa Świertoka z poezją wybitnego współczesnego poety polskiego Ernesta Brylla.

Nietypowe ujęcia znanych miejsc pozwalają poczuć niezwykłość i świętość duchowej stolicy Polski, spojrzeć na nią nieco inaczej, uchwycić tajemnicze piękno. Poezja towarzysząca zdjęciom pomaga głębiej zamyślić się nad sobą, nad swoją wiarą, nad relacją do Boga i ludzi. Oglądanie tego albumu przenosi nas w świat kontemplacji.

źródło: https://gaudium.pl/pl/p/NA-TECZY-JEJ-USMIECHU/3986 [dostęp: 26.10.2022]
5990 pkt/szt
Ojcze Nasz - Nasz. Tom 1-2. Przekłady, Parafrazy i Inne Literackie Opracowania Modlitwy Pańskiej
Ojcze Nasz - Nasz. Tom 1-2. Przekłady, Parafrazy i Inne Literackie Opracowania Modlitwy Pańskiej
5990 pkt/szt

Zbiór parafraz, trawestacji i innych literackich opracowań Modlitwy Pańskiej jest próbą pełnego przedstawienia ważnej, a fragmentarycznie tylko zbadanej tradycji, którą wyznaczają dzieje kształtowania się językowej formy Ojcze nasz i przeobrażania oraz obarczania rozmaitymi funkcjami tego modlitewnego wzorca. Proces ów przebiega w polskim piśmiennictwie od czasów najdawniejszych do współczesności. Najstarszym znanym potwierdzeniem istnienia polskiego tekstu jest zapisane w kościelnych statutach synodalnych w XIII wieku zalecenie, aby w ramach łacińskiej liturgii mszalnej odmawiać Modlitwę Pańską w języku ludu razem z Wierzę. Przypuszcza się też, że już w X wieku mógł powstać polski przekład Ojcze nasz - modlitwy nazwanej pacierzem.

źródło: [https://bonito.pl/produkt/ojcze-nasz---nasz-tom-1-2-przeklady-parafrazy-i-inne-literackie-opracowania-modlitwy-panskiej-2 dostęp: 26.10.2022]
2890 pkt/szt
Julia i Grzegorz Kopala - Pro Life
Julia i Grzegorz Kopala - Pro Life
2890 pkt/szt

Płyta "Pro Life" stanowi jasne opowiedzenie się Julii i Grzegorza Kopali po stronie Życia. Jest również świadectwem Bożej opieki i pomocy w nawet najcięższych ludzkich doświadczeniach. Wyraźne przesłanie znakomicie łączą z łagodną muzyką, starannymi aranżacjami oraz przyjemnym dla ucha brzmieniem. Wśród 12 utworów usłyszeć można największe przeboje duetu. Album zawiera piosenki "San Damiano" i "Glorify the Lord", stanowiące owoc współpracy z Salem Solo.


źródło: https://sklep.chrzescijanskiegranie.pl/julia-i-grzegorz-kopala-pro-life.html [dostęp 15.02.2023]