Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
3990 pkt/szt
Dzieje Lubelszczyzny 1944-1956, Praca Zbiorowa
Dzieje Lubelszczyzny 1944-1956, Praca Zbiorowa
3990 pkt/szt

Demografia i migracje, warstwy społeczne i mniejszości narodowe, Kościoły i wspólnoty wyznaniowe, organizacje społeczne, ochrona zdrowia i życie codzienne – wszystkie te obszary tworzyły fundament ówczesnej rzeczywistości. Funkcjonowanie mieszkańców regionu zależne było również od poziomu rozwoju rolnictwa, przemysłu, handlu i rzemiosła, które podlegały drastycznym i wielokrotnym przemianom, postępom i załamaniom, choć de facto pozostawały w stanie systemowego kryzysu. Obraz szkolnictwa, życia naukowego, środków masowego przekazu, kultury i sztuki dopełnia całościowe ujęcie realiów epoki.

żródło: https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/43115,Dzieje-Lubelszczyzny-19441956-Tom-2-Aspekty-spoleczne-gospodarcze-oswiatowe-i-ku.html [dostęp 10.02.2022]
1290 pkt/szt
Życie ma sens, Alejandro Bullón
Życie ma sens, Alejandro Bullón
1290 pkt/szt

Ta książka ma w sobie wielką moc. Przedstawia losy ludzi, którzy nie ugięli się pod ciężarami dramatycznych okoliczności. Każda z tych opowieści to autentyczna historia osób, które pokonały kryzys i podniosły się z upadków. Książka eksponuje potęgę Boga, który ocala od nieszczęścia, nałogów czy depresji. Przedstawia radość i sens życia jakie daje wiara. Odkryj MOC większą niż twoje problemy. To świadectwo, które poruszy cię do głębi!

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4518481/zycie-ma-sens [dostęp: 16.08.2023]
2990 pkt/szt
Kolorowe Pianino 2: Piosenki dla dzieci
Kolorowe Pianino 2: Piosenki dla dzieci
2990 pkt/szt

Każdy ma jakieś niespełnione marzenia z dzieciństwa. Gra na pianinie często się wśród nich przewija. Być może dlatego, że dzieci dostają w prezencie keyboard bez wskazówek, jak grać.
Wyobraź sobie, że jako dziecko dostajesz zabawkowe pianino wraz z książką, która pozwoli Ci na nim zagrać bez wcześniejszych przygotowań. Siadasz do pianina i od razu słyszysz, że dźwięki układają się w znane melodie.
Właśnie dlatego dzieci chętnie sięgają po Kolorowe Pianino. Ta książka z naklejkami na klawisze sprawia, że szybko widzą efekty gry i są dumne ze swoich postępów.
Zabawa z Kolorowym Pianinem to pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem, wspierając przy okazji jego rozwój muzyczny. Możecie grać wspólnie znane piosenki dla dzieci bez znajomości nut i wcześniejszych godzin nauki.
Kategoria wiekowa 3-7 lat.

źródło: https://diagram.pl/produkt/kolorowe-pianino-2/ [dostęp 14.02.2022]
3990 pkt/szt
Wielka tajemnica wiary. Żyć Mszą Świętą Johannes Gamperl
Wielka tajemnica wiary. Żyć Mszą Świętą Johannes Gamperl
3990 pkt/szt

Autor książki w sposób przystępny omawia poszczególne elementy składowe liturgii Mszy świętej. Lektura tej książki pozwoli lepiej uczestniczyć w każdej Eucharystii i lepiej nią żyć w swojej codzienności.

"Książkę tę poświęcam mojemu Panu, Arcykapłanowi, Jezusowi Chrystusowi, który powołał mnie do uczestnictwa w kapłaństwie. On nam pozostawił ten wspaniały dar, jakim jest Msza Święta. Moim największym życzeniem dla wszystkich czytelników tej publikacji jest to, by Go lepiej poznali, by Go wierniej naśladowali i nauczyli się Go głębiej kochać."

autor Johannes Gamperl

 
żródło: https://www.ksiegarnialogos.com.pl/1364-wielka-tajemnica-wiary-y-msz-wit.html [dostęp 13.12.2021]
2990 pkt/szt
Boży influencer. 14 dni z bł. Carlo Acutisem
Boży influencer. 14 dni z bł. Carlo Acutisem
2990 pkt/szt

Nasz cel musi być nieskończony. Nieskończoność to nasza ojczyzna. Niebo czekało na nas od zawsze. (bł. Carlo Acutis)

10 października 2020 roku w bazylice św. Franciszka w Asyżu miała miejsce beatyfikacja Carla Acutisa. Od tego momentu miejsce to stało się celem licznych pielgrzymek z całego świata, a błogosławiony Carlo przez wielu został uznany za jednego z najważniejszych patronów młodego pokolenia. „Liczę na to, że jego przykład pomoże młodym ludziom iść drogą wiary” – tak o swym synu mówiła w jednym z wywiadów jego mama.

Odpowiadając na to życzenie i nawiązując do licznych wypowiedzi błogosławionego, ale także do świadectw o nim oraz homilii beatyfikacyjnej kard. Valliniego – autorzy tej książki objaśniają krok po kroku najważniejsze filary życia chrześcijańskiego, które dla bł. Carla Acutisa stały się drogą prowadzącą do nieba. Czternaście tekstów zebranych w tej publikacji przekonuje skutecznie, że przesłanie Bożego influencera jest dziś dla młodych chrześcijan aktualne i niezwykle atrakcyjne. 

Ta nowocześnie zaprojektowana w pełnym kolorze książka może być doskonałym prezentem z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Błogosławiony milenials nie przestaje nas zadziwiać także po śmierci – jego coraz większa popularność na całym świecie to żywy dowód na to, że także dzisiaj chrześcijaństwo może być dla ludzi młodych cudowną przygodą i drogą do pełni życia. Polecam tę książkę bardzo serdecznie! 

o. Maciej Sadowski CSsR 


Źródło: https://boskieksiazki.pl/pl/p/Bozy-influencer.-14-dni-z-bl.-Carlo-Acutisem/1178 [dostęp: 24.08.2023]
3990 pkt/szt
Na drodze do nieba z bł. Carlem Acutisem
Na drodze do nieba z bł. Carlem Acutisem
3990 pkt/szt

Zapraszamy młodszych i starszych miłośników historii do poznania fascynujących przygód białej niedźwiedzicy ­– niezwykłego żołnierza polskiego wojska!

Przeznaczone dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej opowiadanie o urodzinowej przygodzie małej Marysi i jej brata Tadzia, którzy wraz z dziadkiem poznają tajemnice z przeszłości i… losy niezwykłej białej niedźwiedzicy.Ta intrygująca opowieść, połączona z pięknymi ilustracjami, oryginalnymi zdjęciami, mapami i ciekawostkami historycznymi z pewnością pomoże całej rodzinie na nowo odkryć i docenić dar, jaki otrzymaliśmy od naszych przodków – niepodległość. W prosty i przystępny sposób przybliża wszystkim dzieciom najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, tłumacząc najtrudniejsze do zrozumienia fakty i pojęcia.

Baśka Murmańska to piękna lekcja historii dla najmłodszych. Tak właśnie trzeba z maluchami, a nawet ze starszymi dziećmi rozmawiać o polskich dziejach: prostym językiem, w niebanalny sposób, szukając punktów zaczepienia, które zainteresują dzieciaki. Jak Baśka Murmańska. Kto nie chciałby poznać historii niedźwiedzicy – żołnierza, której łapę uścisnął sam Marszałek Piłsudski? A wszystko podlane tłem historycznym: lata zaborów i odzyskanie niepodległości! Piękny prezent dla dzieci i ich rodziców w stulecie odzyskania niepodległości. Potrzeba nam więcej takich publikacji.

Dorota Łosiewicz dziennikarka, mama czwórki dzieci

Baśka Murmańska jest bardzo dobrym przykładem, iż atrakcyjność nie musi kłócić się z wysokimi walorami merytorycznymi. Historia Baśki Murmańskiej w krótkiej i ciekawej formie przedstawia trudny i skomplikowany proces odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. [...] Z pewnością wśród rocznicowych wydawnictw skierowanych do dzieci Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam marszałek Piłsudski będzie jedną z najciekawszych propozycji.

z recenzji dr. Macieja Zakrzewskiego Wydział Historii i Dziedzictwa Narodowego UPJP2, IPN oddział w Krakowie

Magdalena Kędzierska-Zaporowska z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka. Prywatnie mama Basi i Agnieszki.


Źródło: https://boskieksiazki.pl/product-pol-1094-BASKA-MURMANSKA-Opowiesc-o-niedzwiedziu-polarnym-ktoremu-reke-podal-sam-Marszalek-Pilsudski.html [dostęp: 24.08.2023]