Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
6990 pkt/szt
Dekada. Czas nadziei i oporu Poznań 1980 - 1989, Krystyna Laskowicz
Dekada. Czas nadziei i oporu Poznań 1980 - 1989, Krystyna Laskowicz
6990 pkt/szt

Unikatowy album dokumentujący czas zmagań ludzi Solidarności z systemem komunistycznym. Fotokronika jednej dekady lat 1980-1989. 620 zdjęć, w ogromnej większości nigdy nie publikowanych. Tysiące twarzy Poznaniaków i Wielkopolan, setki zdarzeń i sytuacji, których byliśmy inicjatorami, świadkami lub uczestnikami.

Źródło: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/21544/dekada-czas-nadziei-i-oporu-poznan-1980---1989 [dostęp: 16.08.2023]
3690 pkt/szt
Sherlock Junior i grób w Westminster Abbey
Sherlock Junior i grób w Westminster Abbey
3690 pkt/szt

Wciągająca historia, tajemnica, którą trzeba wyjaśnić, oraz słówka i zdania w języku angielskim wplecione w narrację. To zadanie niewątpliwie w sam raz dla młodych detektywów!

Sherlock i Watson nie wierzą własnym oczom – w ich biurze pojawia się sam dziekan Westminster Abbey! Przychodzi z pilną sprawą: ktoś włamał się do grobowca Thomasa Parra. Ten jegomość zmarł w wieku stu pięćdziesięciu trzech lat… czyżby właśnie zmartwychwstał? Dwaj detektywi mają do rozwiązania mrożącą krew w żyłach tajemnicę!

Źródło: https://bonito.pl/produkt/sherlock-junior-i-grob-w-westminster-abbey?gclid=CjwKCAjw5_GmBhBIEiwA5QSMxAngJU8cFZ_dsY-A-3bNIeKnaXb1r5-VMSL-9gZPaM6paTU0L48AdBoCnucQAvD_BwE [dostęp: 16.08.2023]
3490 pkt/szt
Elena. Wygrać z losem.
Elena. Wygrać z losem.
3490 pkt/szt

Rodzina Weilandów prowadzi ujeżdżalnię i szkołę nauki jazdy konnej, konkurując z rodziną Jungblutów. Pomiędzy rodzinami panuje głęboka nienawiść, której źródeł Elena nie zna. Dziewczyna spędza ostatnie dni jesieni, jeżdżąc na ukochanym koniu Fritzim. I zakochuje się w Timie Jungblucie, jedynym chłopcu, w którym nie wolno jej się zakochać.  Pewnego dnia okazuje się, że dziadek Eleny tonie w długach i stajnia musi trafić w ręce komornika. Długi spłacą rodzice Eleny, ale wiąże się to z radykalnymi posunięciami. Ulubiony koń Eleny, który jako źrebię uległ ciężkiemu wypadkowi, trafia po jej błaganiach do stajni z wysłużonymi końmi. Jeden kłopot mniej. Tyle że Elena jest wierna przyjaźni… Zakazane uczucie, intryga kryminalna, a w tle wspaniała opowieść o miłości do koni.

Źródło: https://www.mediarodzina.pl/produkt/elena-wygrac-z-losem-2/ [dostęp: 16.08.2023]
1200 pkt/szt
Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli, A. Głowińska
Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli, A. Głowińska
1200 pkt/szt

Doskonale znana przedszkolakom Kicia Kocia pomaga Nunusiowi wziąć kąpiel. Nalewa braciszkowi wody do wanny, robi pianę, podaje ulubiona kaczuszkę... Kąpiel może być też świetną zabawą! Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

Źródło: https://bonito.pl/produkt/kicia-kocia-i-nunus-w-kapieli?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=78960870-3256-0b4b-11b3-7176c8137734 [dostęp: 16.08.2023]
3490 pkt/szt
Wielka księga Kici Koci, A. Głowińska
Wielka księga Kici Koci, A. Głowińska
3490 pkt/szt

Zbiór najciekawszych przygód ulubienicy maluchów w jednym tomie! W tym wyjątkowym wydaniu czytelnicy znajdą znane i lubiane historie rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody.

Źródło: https://www.warto.com.pl/produkt/wielka-ksiega-kici-koci/ [dostęp: 16.08.2023]
1490 pkt/szt
Opowieści pajączka. O miłości, rodzinie i małżeństwie, E. Litwinko
Opowieści pajączka. O miłości, rodzinie i małżeństwie, E. Litwinko
1490 pkt/szt

Książeczka w ciepły i prosty sposób wyjaśnia, na czym polega prawdziwa miłość i czym jest w Bożym planie rodzina i małżeństwo.

Karolinka nie jest zadowolona, że ciągle musi kogoś słuchać. Marzy, by w końcu było tak, jak ona chce, i by rodzice przestali się kłócić. Myśli, że gdy będzie dorosła, urządzi wszystko po swojemu. Ale na razie jest dzieckiem i czuje się samotna. Ucieka na strych, by z krzeseł, koca i poduszek wybudować swój własny domek. Jednak okazuje się, że na strychu już ktoś mieszka. Mały pajączek, który bardzo dużo czyta, opowiada Karolince o książce, która uczy, jak być szczęśliwym.

Dzięki pajączkowi i Biblii Karolinka dowiaduje się, że Pan Bóg stworzył świat z miłości i nie chce, żeby człowiek był samotny. Stworzył ludzi na swoje podobieństwo, co oznacza, że jesteśmy szczęśliwi tylko wtedy, gdy żyjemy dla innych i kochamy. Nie zawsze jest idealnie, ale miłość to również wspólne pokonywanie trudności.

Opowieści pajączka to książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ciepły i prosty sposób wyjaśnia, na czym polega prawdziwa miłość i czym jest w Bożym planie rodzina i małżeństwo. Pomaga zrozumieć, że bycie z innymi pozwala odnaleźć radość, mimo że nie zawsze sprawy toczą się tak, jakbyśmy chcieli.

Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwóch synków; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim „Ja i mój świat”; autorka wydanych przez Wydawnictwo eSPe książek "Opowieści mrówki", "Opowieści kornika" i "Babcia" oraz bloga katolickamama.pl, nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną, oraz zafascynowana macierzyństwem i możliwościami, jakie ono ze sobą niesie.


Źródło: https://boskieksiazki.pl/product-pol-889-OPOWIESCI-PAJACZKA-O-milosci-rodzinie-i-malzenstwie.html [dostęp: 24.08.2023]