Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
1200 pkt/szt
Bog szuka nas na marginesie, Antonio Spadaro SJ
Bog szuka nas na marginesie, Antonio Spadaro SJ
1200 pkt/szt


Papież nie obawia się podejmować nawet najtrudniejszych kwestii. Mówi o księżach przywiązanych do pieniędzy, krytykuje państwa sprzedające broń krajom toczącym wojny, upomina rządy ograniczające wolność sumienia.

Ojciec Święty nie używa trudnych teologicznych terminów. Mówi prostym językiem, a jego słowa są łagodne i pełne troski.
źródło: 
https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68226,Bog-szuka-nas-na-marginesie-Slowa-z-Domu-Swietej
[27.04.2018]
1100 pkt/szt
Matka Męczennika, Natalia Budzyńska
Matka Męczennika, Natalia Budzyńska
1100 pkt/szt


Po raz pierwszy mamy możliwość spojrzenia na świat jej oczami. Poznania jej głębokiej duchowości, poczucia atmosfery domu, w którym wzrastała i dowiedzenia się, jak była wychowywana. A także usłyszenia, jak wychowywała swoje dzieci do tego, by nie bały się przedkładać cudzego życie nad swoje.
źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,10230,Matka-meczennika
[27.04.2018]

1200 pkt/szt
Między kanapą a odwagą
Między kanapą a odwagą
1200 pkt/szt

Papież Franciszek był w Polsce tylko pięć dni, ale zdążył powiedzieć wszystko, co potrzebowaliśmy usłyszeć. 

W prostych słowach akcentował potrzebę miłosiernej miłości, którą chcemy przyjmować i którą powinniśmy się dzielić. Dialogował z młodzieżą, dawał jej konkretne zadania, które od razu zapadały w pamięć, zmuszając do myślenia i rewizji poglądów. Młodzi byli zafascynowani, a w ich sercach kiełkowała potrzeba dzielenia się tym, co usłyszeli, z innymi – bo przecież takie jest zadanie każdego chrześcijanina: głosić Ewangelię całemu światu. 

Teraz możemy wrócić do tego, co papież mówił w czasie ŚDM. Jego słowa – w niezmienionej formie – są takie, jak sam Franciszek – rewolucyjne, bezpośrednie, a jednak pełne miłości. 

Bardzo potrzebujemy zapisu słów Franciszka. Potrzebujemy do nich sięgać, by przypominały nam, że doświadczenie ŚDM w Krakowie nie było czymś jednorazowym. Chodzi o to, by każde słowo, jakie papież wypowiedział w Krakowie, młodzi zabrali ze sobą i przekazywali dalej.
bp Grzegorz Ryś


https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,17310,Miedzy-kanapa-a-odwaga
[27.04.2018]
1130 pkt/szt
Domowy Survival, Krzysztof Lis i Artur Kwiatkowski
Domowy Survival, Krzysztof Lis i Artur Kwiatkowski
1130 pkt/szt

Na pewno słyszeliście o amerykańskich prepperach przygotowujących się na koniec świata. Ale kryzysowe, niesprzyjające, nietypowe sytuacje zdarzają się codziennie. To małe domowe nieprzyjemności są prawdziwym zagrożeniem i wyzwaniem. Przecież w każdej chwili może zdarzyć się awaria prądu, terminala płatniczego albo utkwisz samochodem w rowie. Ale jeśli będziesz wiedział, jak poradzić sobie zalaniem mieszkania, bez trudu dasz sobie radę także podczas powodzi stulecia.

Metody nowoczesnych prepperów przystosowane do zwykłych codziennych potrzeb sprawią, że zawsze poradzisz sobie sam. W każdej sytuacji.

Bądź przezorny, a w twojej rodzinie nigdy nie zdarzy się koniec świata.

Krzysztof Lis, Artur Kwiatkowski – survivaliści, twórcy bloga i vloga Domowy Survival. Od lat wprowadzają w życie zasady opisane w tej książce.

źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,86399,Domowy-survival
[27.04.2018]
995 pkt/szt
Papież, ktory zapalił świat, Gian Franco Svidercoschi
Papież, ktory zapalił świat, Gian Franco Svidercoschi
995 pkt/szt

„Staram się być śmiały, iść naprzód bez względu na konsekwencje”.

I tak zaczęły się problemy.

Ten pontyfikat, rozpoczęty w marcowy wieczór łagodnym buonasera, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi.

Papież Bergoglio realizuje śmiały plan odnowy Kościoła. Otwiera szeroko jego drzwi, pragnąc, by był blisko ludzi. Rozpoczyna reformę Kurii Rzymskiej. Prześwietla finanse banku watykańskiego. Zmniejsza dystans między hierarchami a wiernymi.

Przypomina duchownym, że mają być pasterzami dusz, a nie funkcjonariuszami. Wzywa do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi. Robi wszystko, by chrześcijanie powrócili do radykalizmu i prostoty Ewangelii. Czyni to, nie licząc się z kosztami – samotnością, niezrozumieniem i rosnącą opozycją ze strony części hierarchii przestraszonej demontażem starego systemu.

Gian Franco Svidercoschi (ur. 1936) – włoski dziennikarz o polskich korzeniach, watykanista, specjalista ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej. Relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego. Wieloletni redaktor miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Autor kilkunastu książek, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem Świadectwo. W oparciu o jego biografię Jana Pawła II powstał scenariusz filmu Karol. Człowiek, który został papieżem.
źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,94400,Papiez-ktory-zapalil-swiat
[27.04.2018]
195 pkt/szt
Krzyżyk sercański na szyję
Krzyżyk sercański na szyję
195 pkt/szt

Biały krzyżyk sercański na szyję na rzemieniu.