Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
3990 pkt/szt
Wielka tajemnica wiary. Żyć Mszą Świętą Johannes Gamperl
Wielka tajemnica wiary. Żyć Mszą Świętą Johannes Gamperl
3990 pkt/szt

Autor książki w sposób przystępny omawia poszczególne elementy składowe liturgii Mszy świętej. Lektura tej książki pozwoli lepiej uczestniczyć w każdej Eucharystii i lepiej nią żyć w swojej codzienności.

"Książkę tę poświęcam mojemu Panu, Arcykapłanowi, Jezusowi Chrystusowi, który powołał mnie do uczestnictwa w kapłaństwie. On nam pozostawił ten wspaniały dar, jakim jest Msza Święta. Moim największym życzeniem dla wszystkich czytelników tej publikacji jest to, by Go lepiej poznali, by Go wierniej naśladowali i nauczyli się Go głębiej kochać."

autor Johannes Gamperl

 
żródło: https://www.ksiegarnialogos.com.pl/1364-wielka-tajemnica-wiary-y-msz-wit.html [dostęp 13.12.2021]
990 pkt/szt
Bohaterowie Niepodległej: Ksiądz Ignacy Jan Skorupka
Bohaterowie Niepodległej: Ksiądz Ignacy Jan Skorupka
990 pkt/szt

Broszura przygotowana w setną rocznicę śmierci ks. Ignacego Skorupki, legendarnego już bohatera wojny polsko-bolszewickiej, który zginął w bitwie pod Ossowem 14 VIII 1920 r., towarzysząc w walce żołnierzom broniącym Warszawy przed Armią Czerwoną.              

Bartłomiej Kluska, Ksiądz Ignacy Jan Skorupka, Warszawa 2020, 32 s.
Seria wydawnicza: Bohaterowie Niepodległej 
 
źródło: https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/publikacje-edukacyjne-i/106253,Ksiadz-Ignacy-Jan-Skorupka.html [dostęp: 13.05.2022]
990 pkt/szt
Patroni naszych ulic: Roman Dmowski (1864-1939)
Patroni naszych ulic: Roman Dmowski (1864-1939)
990 pkt/szt

"Jestem Polakiem - to znaczy, że należę do narodu polskiego na całym jego obszarze i przez cały czas jego istnienia [...]. Wszystko, co polskie, jest moje: niczego się wyrzec nie mogę. Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to, co jest w nim marne".

Roman Dmowski

Broszura IPN.     

Jan Żaryn, Władysław Bułhak, Kraków 2014, 24 s.
Seria wydawnicza: Patroni naszych ulic
 
990 pkt/szt
Bohaterowie Niepodległej: Bogusław Maria Aleksander Szul-Skjöldkrona
Bohaterowie Niepodległej: Bogusław Maria Aleksander Szul-Skjöldkrona
990 pkt/szt

Bogusław Maria Aleksander Szul-Skjöldkrona, na co dzień używający nazwiska Bogusław Szul, wywodził się ze szwedzkiej rodziny z dawna osiadłej w Polsce. Był przedstawicielem pokolenia, które przed I wojną światową angażowało się niemal od ławy gimnazjalnej w prace niepodległościowe. Niespełna dziewiętnastoletni wstąpił do Legionów, przeszedł ich cały szlak wojenny, uzyskał awans oficerski. Wyróżnił się tym, że kiedy jego macierzysta II Brygada w proteście przeciw traktatowi brzeskiemu zerwała sojusz z Austrią, przeszedł na rosyjską stronę frontu pod Rarańczą, zdołał przedostać się do niej z Warszawy, pokonując setki kilometrów i linię frontu rosyjsko-austriackiego. Pod Kaniowem bił się z Niemcami, a później z Ukrainy dotarł na północ Rosji, gdzie w Murmańsku formowało się polskie wojsko. Stamtąd został wysłany do sztabu Armii Błękitnej gen. Józefa Hallera, swojego dowódcy z Legionów. Z nią też wrócił do niepodległej już Polski. Szul był nie tylko wojskowym, lecz także uchodzi za najwybitniejszego twórcę tekstów piosenek II Brygady Legionów i kolekcjonerem tekstów piosenek i przyśpiewek wojskowych.  Ten utalentowany oficer poległ w wojnie z bolszewikami na dalekiej Ukrainie. Miał dwadzieścia pięć lat. 

Marek Gałęzowski, Bogusław Szul-Skjöldkrona​, Warszawa 2020, 48 s.
Seria wydawnicza: Bohaterowie Niepodległej 
 
źródło: https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/ksiazki/93102,Boguslaw-Szul-Skjldkrona-PDF-do-pobrania.html [dostęp: 13.05.2022]
990 pkt/szt
Bohaterowie Niepodległej: Bajończycy (1914–1915)
Bohaterowie Niepodległej: Bajończycy (1914–1915)
990 pkt/szt

Prezentowana broszura dotyczy historii oddziału bajończyków, jednej z kilkunastu samodzielnych polskich formacji zbrojnych, utworzonych w czasie I wojny światowej. Oddział bajończyków powstał wśród polskich emigrantów we Francji, a jego nazwa pochodziła od miasta Bajonna, gdzie odbywał szkolenie wojskowe. Jako część jednego z pułków Legii Cudzoziemskiej walczył w ramach armii francuskiej na froncie zachodnim z Niemcami od jesieni 1914 do wiosny 1915 r. w Szampanii, najcięższe boje stoczył pod Arras i Souchez. Liczba poległych i rannych Polaków była wówczas tak wielka, że oddział rozwiązano. Był to jedyny zwarty oddział polski, który pod sztandarem z białym orłem walczył na froncie zachodnim do chwili utworzenia wiosną 1917 r. Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Dlatego symbolicznie został uznany za jej protoplastę. W niepodległej Polsce nazwa bajończycy patronowała 43 Pułkowi Piechoty Wojska Polskiego.

Marek Gałęzowski, Bajończycy (1914–1915), Warszawa 2020, 48 s.
źródło: https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/publikacje-edukacyjne-i/129280,Bajonczycy-19141915.html [dostęp: 13.05.2022]
990 pkt/szt
Bohaterowie Niepodległej: Jan Piwnik „Ponury”
Bohaterowie Niepodległej: Jan Piwnik „Ponury”
990 pkt/szt

Pułkownik Jan Piwnik „Ponury” vel „Donat” (1912–1944), oficer Wojska Polskiego oraz Policji Państwowej, jeden z najsłynniejszych cichociemnych – spadochroniarzy Armii Krajowej, legendarny dowódca partyzancki z Gór Świętokrzyskich i Nowogródczyzny. Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari IV i V klasy oraz Orderu Odrodzenia Polski, patron policji w województwie świętokrzyskim.

Wojciech Königsberg, Jan Piwnik „Ponury”, Warszawa 2020, 32 s.
Seria wydawnicza: Bohaterowie Niepodległej

źródło: https://ipn.gov.pl/pl/publikacje/publikacje-edukacyjne-i/100605,Jan-Piwnik-Ponury-PDF-do-pobrania.html [dostęp: 13.05.2022]