Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
2990 pkt/szt
Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych
Zaproszeni na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych
2990 pkt/szt

Mamo, tato, dlaczego dziś znów idziemy do kościoła…? Któż z nas nie szukał odpowiedzi na to palące, zadawane najczęściej w niedzielne przedpołudnie pytanie. Ewentualnie słyszymy: A długo jeszcze? Lub: Nudzi mi się…
Co zrobić, aby niedzielna Msza Święta nie była dla dzieci karą, a godzina wykrojona z niedzielnego dnia okazała się dobrze przeżytym czasem? Podpowiedź znajdziesz w tej książce. Napisane prostym i przyjaznym językiem opowiadania w obrazowy sposób tłumaczą dzieciom, czym jest Msza Święta i dlaczego wciąż pozostaje wielką tajemnicą zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Bohaterowie opowiadań – Alicja, Bobek (czyli Jasiek) oraz zaprzyjaźniony brat zakonny Feliks – nie boją się zadawać trudnych pytań, ale co ważniejsze, nie zamierzają pozostawiać ich bez odpowiedzi.
A jakie to pytania? Między innymi takie:
• Dlaczego Mszę Świętą nazywamy spotkaniem z Przyjacielem?
• Co to znaczy „modlić się w czyjejś intencji”?
• Dlaczego w kościele można spotkać pelikana?

ILOŚĆ STRON 96
ROK WYDANIA 2020
ISBN 978-83-8065-349-8
WYDAWCA Wydawnictwo Świętego Wojciecha
OPRAWA broszura

Źródło: https://www.swietywojciech.pl/zaproszeni-na-uczte-o-mszy-swietej-dla-malych-i-duzych  [dostęp 15.02.2023]
1000 pkt/szt
Wiersz dla księdza Jana, Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Wiersz dla księdza Jana, Ogólnopolski Konkurs Poetycki
1000 pkt/szt

W Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przymyślu od 2012 roku odbywał się Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Wiesz dla księdza Jana" pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Michalika. Przez wszystkie te lata głównym mecenasem przedsięwzięcia była Rada Rodziców. Konkurs, skierowany do uczniów  szkół podstawowych noszących imię księdza Jana Twardowskiego, odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI. Co roku rozsyłamy zaproszenia do 122 szkół w całej Polsce. Odpowiadały na nie nie tylko szkoły od Szczecina przez Białystok, Mysłowice aż po miejscowości leżące niedaleko Przemyśla. Aby podsumować pięć lat konkursu, postanowiliśmy wydać tomik zawierający wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace, dotąd publikowane wyłącznie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu. O szatę graficzną tomiku zabrali uczniowie naszej placówki, którzy wykonali ilustracje do nagrodzonych wierszy.

Mamy nadzieję, że wydanie tej pozycji będzie nie tylko doskonałym sposobem na uhonorowanie talentu i trudu najmłodszych poetów, lecz także - przynajmniej dla nietórych z nich - początkiem wspaniałej poetyckiej drogi.
2990 pkt/szt
Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość, Damian Krawczykowski
Selfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartość, Damian Krawczykowski
2990 pkt/szt

Smartfon – dziś nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Jest z nami w domu, szkole, w pracy, na zakupach, na spacerze i na imprezie u przyjaciół. Dzięki niemu w każdej chwili możesz porozmawiać, wysłać wiadomość, zrobić zdjęcie. Skoro jest pod ręką, w każdej chwili możesz zrobić sobie selfie – aby znów zobaczyć siebie. Ale czy to, co zobaczysz na wyświetlaczu, będzie prawdą o tobie? Każdy z nas nosi w swoim sercu rany i tajemnice, których smartfon nie uchwyci. Autor zaprasza Cię w podróż ku prawdziwej wolności, daje Ci do ręki inny smartfon – taki, który pokaże ci prawdę o sobie. Prawdę, której poszukujesz.


O autorze:
Damian Krawczykowski -dziennikarz, redaktor tygodnika „Niedziela”, publicysta miesięcznika dla młodzieży „Wzrastanie”. Debiutował książką „Apostołowie w dresach”, która zdobyła wyróżnienie Feniks 2019 na Targach Wydawców Katolickich.

Patroni medialni:
Niedziela, Wzrastanie, Przewodnik Katolicki, Radio Jasna Góra, Radio Emaus, Katecheza 2.0, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM)


Skip to the beginning of the images gallery
Damian KrawczykowskiSelfie smartfonem Boga. Odkryj swoją wartośćOcena:
0% of100
 
Wydawnictwo Świętego WojciechaILOŚĆ STRON 144
ROK WYDANIA 2020
ISBN 978-83-8065-339-9
WYDAWCA Wydawnictwo Świętego Wojciecha
OPRAWA broszura

Źródło: https://www.swietywojciech.pl/selfie-smartfonem-boga-odkryj-swoja-wartosc [dostęp: 16.02.2023]
3590 pkt/szt
Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje, red. Adela Lemańskiej
Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje, red. Adela Lemańskiej
3590 pkt/szt

Maria Magdalena spotkała Jezusa, co bezpośrednio wpłynęło na jej życie. I to ona jako pierwsza zobaczyła Go po zmartwychwstaniu. Autorki niniejszej książki udowadniają, że one również doświadczyły niezwykłej obecności Pana – spotkały Go w (żywym!) słowie Bożym.
 
Ich historie są różne: trudne, zaskakujące, czasem niepojęte. Przeprowadzka do obcego kraju, rozstanie, strata dziecka, perfekcjonizm, trudności z powrotem do pracy po porodzie – każda z autorek mierzy się ze sprawami, które – po ludzku – nie powinny się wydarzyć. Każda z nich jest inna, ale łączy je jedno – doświadczyły Bożej miłości i kierują się nią w życiu. Czytają żywe słowo Boże i chcą się nim dzielić z innymi!
 
Dlaczego warto kupić tę książkę?
> możemy poznać punkt widzenia osób świeckich (w tym przypadku kobiet) na sprawy wiary;
> widzimy odmienne perspektywy bardzo różnych kobiet – wszystkie je łączy to, że słowo Boże działa w ich życiu;
> świetna książka dla osób, które chcą należeć do kręgu biblijnego – pokazuje, że czytanie słowa Bożego jest dla każdego z nas;
> refleksje są też wyrazistym i osobistym świadectwem na obecność Boga w życiu ludzi.
 
Spis treści
 
Wstęp
I On nas uzdolnił
II Ku wolności wyswobodził
III Przyoblekł nas mocą
IV Przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię
V Nie dał nam ducha bojaźni, ale mocy i miłości
VI Dlatego nie upadamy na duchu
VII Nieustannie dziękujemy Bogu
VIII Ufność w Nim pokładamy
IX Wpatrujemy się nie w to, co widzialne, lecz w to, co niewidzialne

O pomysłodawczyni i redaktorce książki
Adela Lemańska – z wykształcenia kulturoznawca, z powołania świecka misjonarka, obecnie mama dwóch chłopców i nauczycielka języków. Przez ponad cztery lata pracowała na misjach w RPA i w Etiopii. Doświadczenia misyjne sprawiły, że wraz z mężem napisała i wydała książkę „Pierwszy Zmysł. Południowa Afryka oczami niewidomych”. Zafascynowana słowem Bożym, które skłoniło ją do założenia kręgu biblijnego dla mam oraz publikacji kobiecych refleksji biblijnych. Uwielbia podróże, reportaże, literaturę afrykańską i gotowanie.
 
Autorki świadectw: Marlena Bessman-Paliwoda, Magdalena Cicha-Kłak, Elżbieta Ciesielska, Marta Cyroń, Beata Dymczyk, Iwona Jaskóła, Martyna Koch, Agnieszka Kostka, Eliza Kur, Anna Kuśmierczyk-Ferrão, Adriana Kwiatkowska, Jagoda Kwiecień, Marta Łysek, Magdalena Marchlewska, Katarzyna Mazierska-Białek, Katarzyna Mielczarek, Adela Lemańska, Aleksandra Pakalska, Agnieszka Polaczyk, Marzena Popławska, Justyna Sprutta, Kinga Waliszewska, Katarzyna Wasilewska, Marta Wolska, Małgorzata Woszczyk.

Źródło: https://www.swietywojciech.pl/spotkalysmy-pana-jego-slowo-w-nas-zyje [dostęp: 16.02.2023]
2990 pkt/szt
Jestem odnaleziona, Laura Dingman
Jestem odnaleziona, Laura Dingman
2990 pkt/szt

Jezus kocha Cię taką jaka jesteś. Kocha Cię wraz z twymi słabościami. On nie chce by wstyd czy lęk Cię paraliżował. Ta książka ma pomóc w wyjściu z ukrycia, ma pomóc Ci w tym byś już się nie chowała przed Bogiem i ludźmi. Fundamentem życia ma być Jezus, na którym zbudujesz poczucie wartości i pewność siebie. Autorka książki zaprasza w podróż ku wolności. Jest to rozpisana na 6 tygodni podróż w głąb samej siebie, której efektem będzie wyjście z tunelu wstydu i lęku. Choć początki tej drogi mogą być trudne, to jednak warto zaryzykować i spróbować.

Źródło: https://sklep.emmanuel.pl/manufacturer/sw-wojciech-wydawnictwo/jestem-odnaleziona.html [dostęp: 16.02.2022]
2990 pkt/szt
Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży, Monika Białkowska
Święta ekipa. Inspiracje (nie tylko) dla młodzieży, Monika Białkowska
2990 pkt/szt

Czyjaś świętość nas onieśmiela, czasem może nawet przeraża.
I trudno się dziwić, bo w oczach Boga jesteśmy wyjątkowi i nie mamy się stawać kopiami tych, którzy żyli przed nami. Dlatego w tej książce nie proponujemy ci wzorów do naśladowania, ale… podsuwamy przyjaciół. Znajdziesz w niej historie osób, których młodość była wypełniona miłością do Boga i ludzi. Może zechcesz z (przynajmniej) jedną z nich zapoznać się bliżej?
 
#świętaekipa #młodość #siła #indywidualność
 
Fragment z książki
Nie lubimy być naśladowcami. Myśl o tym, że mamy naśladować kogoś, kto umierał młodo na raka albo zginął w męczarniach, sprawia, że zaczynamy czuć lęk. Nikt z własnej woli przecież trudnego życia ani bolesnej śmierci sobie nie wybiera: możemy tylko z godnością je przyjąć, jeśli przyjdą. Nie lubimy być naśladowcami. Dziś panuje moda na indywidualizm, na każdym kroku podkreśla się wyjątkowość każdego z nas. I słusznie. Przed Bogiem też nie jesteśmy kopiami tych, którzy żyli przed nami. Jesteśmy jedyni, oryginalni, ważni i cenni – z całą naszą historią życia. Dlatego niniejsza książka to nie spis propozycji świętych do naśladowania. Nie znajdziesz tu drogowskazów w stylu: „Jeśli chcesz być święty, zrób tak i tak”. Zamiast tego spotkasz swoich rówieśników – może ciut młodszych, może trochę starszych od Ciebie – z którymi możesz się zaprzyjaźnić dzięki temu, co Kościół nazywa obcowaniem świętych. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie: Którego z nich chciałabym/chciałbym mieć przy sobie? Który z nich jest do mnie podobny? Może któryś z nich ma coś, czego Tobie brakuje? Może Ci czymś zaimponował? Może po prostu fajnie byłoby z nim pogadać i zapytać go, co nim kierowało i dlaczego podejmował takie decyzje? 
 
Spis treści
 
Wstęp
1. Albertyna Berkenbrock – Grzech nie daje szczęścia
2. Aleksja González-Barros y Gonzálezv – zawsze to, czego chce Jezus
3. Alojzy Gonzaga –  Zawalczył, gdy przyszedł czas
4. Antonietta Meo – Listy do Jezusa
5. Benigna Cardoso da Silva – „Nie” znaczy „nie”
6. Karol (Carlo) Acutis – Nie musisz być geniuszem
7. Dominik Savio – Widzę piękne rzeczy
8. Guido Schäffer
9. Imelda Lambertini – Czy można aż tak tęsknić?
10. Ivan Merz – Inna miłość
11. Karolina Kózkówna – Zawstydzająca
12. Katarzyna Tekakwitha – Wykpiona, wygrana
13. Laura Vicuna – Niebo dla mamy
14. Maria Goretti – Nie znaczy NIE
15. Natalia Tułasiewicz
16. Pier Giorgio Frasatti
17. Piotr Yu Tae-ch’ol – Mały dorosły
18. Rolando Rivi Święty albo bandyta
19. Róża z Limy – Mistyczka we własnym domu
20. Silvio Dissegna – po prostu Ewangelia
21. Stanisław Kostka – Buntownik
22. Teresa od Dzieciątka Jezus – Windą do nieba
 
Co ma w sobie ta książka?
* biografie nietuzinkowych osób – przedstawione nieschematycznie, z luzem
* życiorysy inspirujące do zmiany życia
* wskazówki (nie tylko) dla młodych
* wskazówki biliograficzne (jeśli ktoś chce bardziej zgłębić życie danego świętego/danej świętej)


O autorce
Monika Białkowska – dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, doktor teologii fundamentalnej i członek Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce, autorka książki Sukienka ze spadochronu. W wolnym czasie (który zdarza się zdecydowanie zbyt rzadko) miłośniczka staroci i naprawiania świata własnymi rękoma (jakaś szafa, krzesło itp.). Podróżuje w dobrym towarzystwie, nie pije kawy, nie je rosołu. Niektórzy nazywają ją nosorożcem (ten wdzięk!) albo kruszarką klerykalnego betonu. Ale lubi koty, więc nie może być tak źle…

Źródło: https://www.swietywojciech.pl/swieta-ekipa-inspiracje-nie-tylko-dla-mlodziezy [dostęp:16.02.2023]