Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
4500 pkt/szt
Bransoletka z jaspisu z elementem srebrnym próby 925
Bransoletka z jaspisu z elementem srebrnym próby 925
4500 pkt/szt

3490 pkt/szt
Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii L. Talko
Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii L. Talko
3490 pkt/szt

Dalsze losy Stasia i Nel w tempie przygód Indiany Jonesa

Dwa lata po porwaniu w Afryce, z którego Stasiowi i Nel udało się wyrwać, chłopak z ojcem trafia do Indii. W Madrasie z niecierpliwością oczekuje na Nel. Tymczasem dziewczynka znika bez śladu. Staś i jego nowi przyjaciele, Mungo Jones i nieprzewidywalna Malka, wyruszają na jej poszukiwanie. Nieoczekiwanie wplątują się w sieć międzynarodowej szpiegowskiej gry. Przed nimi niebezpieczna rozgrywka i tajemnica największego diamentu świata.

Czy przyjaciele wyrwą Nel z rąk bezwzględnego księcia? Co łączy Nel z niesamowitym światem hinduskiej magii? Kto rozwiąże zagadkę chłopca, który zmienia się w panterę?

„Książki powinny być pisane i czytane z radości. Czterdzieści lat temu miałem taką frajdę, czytając pierwszą książkę w życiu – »W pustyni i w puszczy«.
Teraz miałem frajdę, pisząc jej kontynuację.
Ta książka powstała z radości”.

źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/stas-i-nel-zaginiony-klejnot-indii-leszek-talko-5605 [dostęp 17.10.2022]
3290 pkt/szt
Bliżej słońca R. P. Evans
Bliżej słońca R. P. Evans
3290 pkt/szt

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym

„Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. 

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.  Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci.
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.  

~~~~

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej? 

~~~~ 

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.


źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/blizej-slonca-richard-paul-evans-3339 [dostęp: 17.10.2022]
5000 pkt/szt
Krzysztof świertok, Ernest Bryll. Na tęczy Jej uśmiechu...
Krzysztof świertok, Ernest Bryll. Na tęczy Jej uśmiechu...
5000 pkt/szt

Album "Na tęczy Jej uśmiechu" łączy wyjątkowe, unikalne fotografie Jasnej Góry autorstwa Krzysztofa Świertoka z poezją wybitnego współczesnego poety polskiego Ernesta Brylla.

Nietypowe ujęcia znanych miejsc pozwalają poczuć niezwykłość i świętość duchowej stolicy Polski, spojrzeć na nią nieco inaczej, uchwycić tajemnicze piękno. Poezja towarzysząca zdjęciom pomaga głębiej zamyślić się nad sobą, nad swoją wiarą, nad relacją do Boga i ludzi. Oglądanie tego albumu przenosi nas w świat kontemplacji.

źródło: https://gaudium.pl/pl/p/NA-TECZY-JEJ-USMIECHU/3986 [dostęp: 26.10.2022]
9000 pkt/szt
Ojcze Nasz - Nasz. Tom 1-2. Przekłady, Parafrazy i Inne Literackie Opracowania Modlitwy Pańskiej
Ojcze Nasz - Nasz. Tom 1-2. Przekłady, Parafrazy i Inne Literackie Opracowania Modlitwy Pańskiej
9000 pkt/szt

Zbiór parafraz, trawestacji i innych literackich opracowań Modlitwy Pańskiej jest próbą pełnego przedstawienia ważnej, a fragmentarycznie tylko zbadanej tradycji, którą wyznaczają dzieje kształtowania się językowej formy Ojcze nasz i przeobrażania oraz obarczania rozmaitymi funkcjami tego modlitewnego wzorca. Proces ów przebiega w polskim piśmiennictwie od czasów najdawniejszych do współczesności. Najstarszym znanym potwierdzeniem istnienia polskiego tekstu jest zapisane w kościelnych statutach synodalnych w XIII wieku zalecenie, aby w ramach łacińskiej liturgii mszalnej odmawiać Modlitwę Pańską w języku ludu razem z Wierzę. Przypuszcza się też, że już w X wieku mógł powstać polski przekład Ojcze nasz - modlitwy nazwanej pacierzem.

źródło: [https://bonito.pl/produkt/ojcze-nasz---nasz-tom-1-2-przeklady-parafrazy-i-inne-literackie-opracowania-modlitwy-panskiej-2 dostęp: 26.10.2022]
300 pkt/szt
Zeszyt do nut 16 kartek
Zeszyt do nut 16 kartek
300 pkt/szt