Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
790 pkt/szt
Święta Jadwiga Królowa Polski, Ewa Stadtmuller
Święta Jadwiga Królowa Polski, Ewa Stadtmuller
790 pkt/szt

Kolejna książka z serii przedszkolnej. Tym razem to historia św. Jadwigi – króla Polski, która rządziła naszym krajem mądrze i sprawiedliwie.

Źródło: https://bonito.pl/produkt/wieta-jadwiga-krolowa-polski [dostęp: 24.05.23]
500 pkt/szt
Kolorowanka Opowieść o św. Jadwidze Śląskiej, ks. Antoni Kiełbasa
Kolorowanka Opowieść o św. Jadwidze Śląskiej, ks. Antoni Kiełbasa
500 pkt/szt

Książeczka zawiera 20 obrazków do kolorowania przedstawiających fakty z życia św. Jadwigi. Obrazki wzbogacone są krótkimi opisami.

Źródło: https://www.wydawnictwotum.wroclaw.pl/dla-dzieci/54-opowiesc-o-sw-jadwidze-slaskiej.html [dostęp: 24.05.23]
500 pkt/szt
Zeszyt do religii 32 s.
Zeszyt do religii 32 s.
500 pkt/szt

32-stronicowy zeszyt w kratkę, zawierający dodatkowo krótki katechizm.Każda ze stron zeszytu została opatrzona rysunkiem postaci świętego.

Źródło: https://www.wydawnictwotum.wroclaw.pl/dla-dzieci/544-zeszyt-do-religii.html [dostęp: 24.05.23]
1500 pkt/szt
Zwycięzcy, P. Zuchniewicz
Zwycięzcy, P. Zuchniewicz
1500 pkt/szt

Agata i Piotr – małżeństwo z kilkuletnim stażem przeżywają poważny kryzys. Zmagając się z codziennymi trudnościami w Polsce Ludowej lat siedemdziesiątych stopniowo oddalają się od siebie. Z tego powodu cierpi ich jedyny syn, Leszek oraz jego dziadkowie a rodzice Agaty. Rodzice Agaty pochodzą z Krakowa, w czasach studenckich poznali księdza Karola Wojtyłę i to dzięki nim przyszły Papież pobłogosławił związek Agaty i Piotra na początku lat siedemdziesiątych. Ale błogosławieństwo kardynała nie wystarczyło, aby zapewnić stabilność małżeństwa. Pod koniec lat siedemdziesiątych Agata i Piotr są już na progu rozwodu.

„Zwycięzcy” to fabularne opowiadanie o rodzinie, która w nieoczekiwany sposób znajduje oparcie w Janie Pawle II. Wplecione w rzeczywistość Polski końca lat siedemdziesiątych obejmuje okres wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, narodziny „Solidarności”, zamach na Papieża i stan wojenny. Dzieje rodziny Agaty i Piotra są fikcyjne, lecz ich pierwowzorem są dzieje wielu polskich rodzin żyjących w tym okresie.

Książka ukazała się w wydawnictwie POLWEN w 2003 roku.

Źródło: https://www.pawelzuchniewicz.pl/ksiazki/o-janie-pawle-ii-inne/21-zwyciy [dostęp: 24.05.23]
2490 pkt/szt
Ciotki, Anna Drzewiecka
Ciotki, Anna Drzewiecka
2490 pkt/szt

Książka jest zbiorem wspomnień małej dziewczynki, zapisanych ręką dorosłej już kobiety. Nie jest to saga rodzinna w pełnym tego słowa znaczeniu, w której przedstawione zostały losy wielu pokoleń, ale raczej zbiór impresji dotyczących poszczególnych zdarzeń czy osób. Na gruncie mojej dzisiejszej wiedzy wiele z tych opisów wymagałoby uzupełnienia, a nawet zmiany, ale w tych historiach ważniejszy niż idealna zgodność z realiami jest sposób odbioru świata i opowieści rodzinnych usłyszanych i zapamiętanych przez dziecko, a potem odtwarzanych po latach.

"Symbolem mojego dzieciństwa stała się dla mnie z czasem owa, opisana w jednym z rozdziałów, dzika jabłonka. Choć odeszła wraz z moim dzieciństwem, to wracałam do niej w myślach setki razy, także i w swoim dorosłym już życiu. Zawsze wtedy, gdy chciałam schronić się przed natłokiem kłopotów i znaleźć się tam, gdzie czas płynie inaczej, a bezpiecznym schronieniem może stać się prowizoryczny namiot z koca zaczepionego o rogi kuchennego stołu albo gałąź jabłoni ukryta wśród liści."

Źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/ciotki-anna-drzewiecka-37885 [dostęp: 24.05.23]
 
2690 pkt/szt
Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy, A. Gulewicz, A. Janko
Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy, A. Gulewicz, A. Janko
2690 pkt/szt

Maciupek i Maleńtas mieszkają jeszcze w Brzuchu Mamy. Szykują się do przyjścia na świat i zastanawiają nad różnymi ważnymi sprawami. Jak jest na zewnątrz i jak się tam przedostaną? Jak wygląda Mama? Do czego służą "palce nożne"? Jak zaczerpnąć pierwszy oddech?

Ilustrator: Artur Gulewicz