Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
2990 pkt/szt
Z Jezusem przez rok liturgiczny. Poznaj tajemnice naszej wiary
Z Jezusem przez rok liturgiczny. Poznaj tajemnice naszej wiary
2990 pkt/szt

Rok liturgiczny bez tajemnic!
 
Jak przygotować się na Wielkanoc i Boże Narodzenie? A jak na każdą niedzielę? Jakie są wtedy zwyczaje w domach? Jak zaprzyjaźnić się z Jezusem i żyć blisko Niego na co dzień i od święta?
Sięgnij po tę książkę i przejdź przez cały rok razem z Bogiem!
 
Bp Antoni Długosz – biskup senior archidiecezji częstochowskiej. Prowadził program „Ziarno”. W 2007 roku otrzymał Order Uśmiechu.
3190 pkt/szt
Jezus mówi do dzieci. Opowieści biblijne
Jezus mówi do dzieci. Opowieści biblijne
3190 pkt/szt

 
Jezus mówi do dzieci w wyjątkowy sposób pozwoli poznać Chrystusa i Jego plan wobec każdego z nas. Ta książka nie tylko przybliża Biblię, dzięki niej usłyszymy żywy głos Jezusa w naszych sercach.
źródło:
https://www.esprit.com.pl/341/Jezus-mowi-do-dzieci.html  
3990 pkt/szt
Jezus mówi do ciebie. Słowa dla młodych
Jezus mówi do ciebie. Słowa dla młodych
3990 pkt/szt

Najnowsza książka autorki bestsellera ,,Jezus mówi do ciebie”!
 
Sarah Young przez wiele lat spisywała słowa, które wypowiadał do niej Jezus. Owocem jej modlitw stała się książka Jezus mówi do ciebie, dzięki której miliony ludzi na całym świecie mogą zbliżać się do Boga.
 
Jeśli poszukujesz relacji z Bogiem i pragniesz, by modlitwa stała się dla ciebie codzienną przygodą, sięgnij po ten osobisty dziennik duchowy przygotowany specjalnie z myślą o młodych ludziach!
W książce znajdziesz poruszające słowa na każdy dzień roku, które sprawią, że poczujesz, jak Jezus dotyka Twojego serca.
 
Bóg chce ci przekazać coś ważnego – wykorzystaj szansę, by to odkryć.
źródło: 
https://www.esprit.com.pl/684/Jezus-mowi-do-ciebie-Slowa-dla-mlodych.html [30.01.2020]
2790 pkt/szt
Bajki kameruńskie
Bajki kameruńskie
2790 pkt/szt

Najpiękniejsze opowieści dzieci afrykańskich zebrane przez misjonarkę s. Tadeuszę Frąckiewicz
Bajki z Afryki, które poruszają serca dzieci i dorosłych
 
W większości wiosek afrykańskich przestrzeń bajek jest taka sama. Noc, ognisko, słuchacze siedzący w półokręgu na matach albo taboretach. Jeśli są same dzieci, to siedzą na ziemi naprzeciw gawędziarza. Co najważniejsze – wbrew wszelkim schematom – publiczność słuchająca bajek, to nie tylko dzieci! Wokół ogniska, szczególnie gdy dziadek lub babcia ciekawie opowiada, zbiera się szerokie grono odbiorców! (…)
W zależności od wieku słuchających gawędziarz zmienia narrację i sposób opowiadania. To wyrażają słowa jednego z gawędziarzy: dla dzieci, które igrają w świetle księżyca, jego bajka jest historią fantastyczną; dla tkających bawełniane tkaniny i innych pracujących podczas zimnych nocy jest szybszym i przyjemnym sposobem spędzenia czasu pracy; dla brodaczy i starszych z różowymi stopami jest niesamowitym odkryciem i objawieniem. /fragment/
***
Nazywam się siostra Tadeusza (Helena) Frąckiewicz. Jestem ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. Pracuję w Kamerunie (Region Wschodni) od 18 lat. W swojej pracy pastoralnej, w kontaktach z dziećmi i starszymi spotykam się bardzo często z tym, że ludzie cytują bajki i przysłowia w codziennych rozmowach. I to jest takie czarujące – jak życie w dwóch rzeczywistościach, które przenikają się codziennie. 
źródło: 
https://www.esprit.com.pl/511/Bajki-kamerunskie.html [30.01.2020]
 
2890 pkt/szt
Pastuszkowie z Fatimy
Pastuszkowie z Fatimy
2890 pkt/szt

Sto lat temu, gdy na świecie było dużo biedy i nieszczęścia, w małym miasteczku w słonecznej Portugalii żyła trójka dzieci. Franciszek, jego mała siostrzyczka Hiacynta oraz ich starsza kuzynka Łucja bardzo lubili razem pilnować owiec i bawić się w budowanie twierdzy albo w kamyki. Pewnego dnia, gdy dzieci chowały się przed deszczem, wydarzyło się coś niezwykłego. Przyszedł do nich Anioł, którego widywały później jeszcze kilka razy.
To jednak okazało się tylko wstępem do najbardziej wyjątkowego doświadczenia – spotkania z najpiękniejszą w świecie Panią…
 
O co Pani poprosiła dzieci? Dlaczego odwiedziła właśnie je? Jak wyglądała?
Posłuchajcie opowieści Łucji, Hiacynty i Franciszka!
źródło: 
https://www.esprit.com.pl/496/Pastuszkowie-z-Fatimy.html [30.01.2020]
1090 pkt/szt
# Kawa z Bogiem czyli jak zrozumieć to, w co wierzę
# Kawa z Bogiem czyli jak zrozumieć to, w co wierzę
1090 pkt/szt

Jak w relacji z Bogiem zagospodarować własną kreatywność?
Skoro Pan Bóg może wszystko, dlaczego nie czyni wszystkiego, o co go prosimy?
 
Odważ się na wspólną drogę do odnalezienia Prawdy!
Ksiądz Przemek „Kawa” Kawecki, wychowawca młodzieży, dziennikarz, pracował w TVP i Religia.tv. Tworzył projekt „Hip hop Dekalog”, „Osiem błogosławieństw” i magazyn „Drakka – Pismo dla grzeszników”. Autor książek Siła serca kontra siła pięści oraz Coś do kochania i frytki na wynos. Prowadzi Ośrodek Młodzieżowo - Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą.
Katarzyna Szkarpetowska, dziennikarka, etyk, autorka bestsellerowych książek Dekalog księdza Jana Kaczkowskiego oraz Jego portret. Opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim. Współpracuje z portalem Aleteia Polska.
źródło: 
https://www.esprit.com.pl/541/-Kawa-z-Bogiem.html [30.01.2020]