Nagrody

Musisz być zalogowany aby móc wymieniać punkty na nagrody
490 pkt/szt
Długopis niebieski
Długopis niebieski
490 pkt/szt

Podczas wysyłki kolor będzie dobierany losowo.
490 pkt/szt
Opaska odblaskowa samozaciskowa (Instytut Pamieci Narodowej, oddział w Lublinie)
Opaska odblaskowa samozaciskowa (Instytut Pamieci Narodowej, oddział w Lublinie)
490 pkt/szt

500 pkt/szt
Biuletyn IPN; nr 5/2020; Niesprawiedliwy koniec wojny
Biuletyn IPN; nr 5/2020; Niesprawiedliwy koniec wojny
500 pkt/szt

Niesprawiedliwy koniec wojny – to główny temat majowego numeru „Biuletynu IPN”. Polacy bronili swojej Ojczyzny najechanej we wrześniu 1939 r. przez Niemców i Sowietów. Potem bili się na wszystkich frontach II wojny „za wolność naszą i waszą”. Kiedy nastał kres działań wojennych, gdy w wielu krajach z radością otwierano szampany, Polska utraciła właśnie Kresy Wschodnie, uprowadzeni przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego oczekiwali na proces w Moskwie, a w kraju NKWD przy pomocy komunistów przeprowadzało czystki i instalowało prosowieckie władze. Nie takiego końca wojny wyczekiwali Polacy.
W numerze przedstawiamy polski bilans II wojny światowej, portret niemieckich grabieżców, aresztowanie i proces Szesnastu, tragedię zawsze wiernego Lwowa, polowanie na Polaków w Augustowie i okolicach, sowieckie porządki na Dolnym Śląsku i deportacje do ZSRS z Górnego Śląska, wreszcie obraz Warszawy w objęciach Wielkiego Brata. Dopełniają to sylwetki Żołnierzy Niezłomnych, którzy nie pogodzili się z narzuconym Polsce nowym systemem.
Do głównego tematu nawiązuje też przypomnienie książek ambasadorów – polskiego w USA w czasie wojny Jana Ciechanowskiego i amerykańskiego w Polsce powojennej Arthura Bliss Lane’a – o Polsce zdradzonej. Recenzja z najnowszej książki Jana Grabskiego ukazuje, że i dziś nie brak historyków, którzy mylą naród ofiar wojny z narodem morderców.
W numerze nie zabrakło także tematów rocznicowych – wspominamy reakcje na odejście marszałka Józefa Piłsudskiego, a z najnowszej historii powstanie Ruchu Wolność i Pokój i jego wpływ na „desakralizację” Ludowego Wojska Polskiego.

Do majowego „Biuletynu IPN” dodaliśmy płytę DVD z filmem Ostatni korespondent. Oblężenie Warszawy 1939, reż. Eugeniusz Starky. Dokument opowiada losy Juliena Bryana, amerykańskiego dziennikarza, który przybył do Polski w pierwszych dniach wojny i zarejestrował na taśmach filmowych i fotografiach wstrząsający obraz niemieckiej napaści na naszą Ojczyznę.

źródło: https://ipn.poczytaj.pl/index.php?akcja=pokaz_ksiazki&szukaj=bohaterowie+niepodległej&id=best&limit=10 [dostęp 10.02.2022]
3990 pkt/szt
Obiadogadki - Pytania do obiadu
Obiadogadki - Pytania do obiadu
3990 pkt/szt

Dzieci dużo myślą, analizują i rozumieją wszystko na swój sposób, ale tylko mały procent tych myśli wypowiadają.
Obiadogadki to ponad 100 ciekawych pytań dla dzieci, które pozwolą Ci poznać te tajemnicze przemyślenia. Pytania na kartach są tak ułożone, by zachęcić dzieci do dłuższych wypowiedzi.
Mała ściąga dla rodziców, o czym gadać z dzieckiem. Zamiast ogólników w stylu Co dziś robiliście ciekawego?, wylosujcie kartę i pogadajcie o…

Karty edukacyjne dla dzieci Obiadogadki:
- pomagają w budowaniu więzi,
- rozwijają wyobraźnię dziecka,
- wspomagają naukę budowania zdań,
- poszerzają zasób słów,
- uczą dobrych nawyków przy stole.

Kategoria wiekowa 3-7 lat.

Podręczny format – Obiadogadki przydadzą się nie tylko przy stole. Spakuj do torebki i wykorzystaj podczas podróży, czy czekania w kolejce.
Obiadogadki to ponad 100 pytań 
Tyle pomysłów na rozmowy wystarczy na długo! A jak się skończą? Śmiało zacznijcie o nowa, ponieważ przemyślenia dzieci szybką się zmieniają. 

źródło: https://diagram.pl/produkt/obiadogadki-pytania-do-obiadu/ [dostęp 14.02.2022]
2990 pkt/szt
Kolorowe Pianino 1: Piosenki dla dzieci
Kolorowe Pianino 1: Piosenki dla dzieci
2990 pkt/szt

Intuicyjne diagramy zastosowane zamiast nut sprawiają, że zarówno dzieci, jak i dorośli rozumieją je bez potrzeby tłumaczenia. Kolorowe prostokąty wskazują jednoznacznie na klawisze, pokazują, jaka jest relatywna wysokość dźwięku oraz jego długość.
Dzieci nie należą do cierpliwych, łatwo się nudzą i lubią szybko widzieć efekty. Dlatego Kolorowe Pianino jest świetnym pomysłem, by zachęcić je do gry na pianinie. Dzieci same otwierają książkę i grają, kiedy mają ochotę. 
Książka z naklejkami zawiera aż 10 popularnych piosenek, które zna i uwielbia każde dziecko. Popularne piosenki dla dzieci sprawiają, że dziecko samo może kontrolować, czy dobrze zagrało i cieszyć się z rezultatu. 


źródło: https://diagram.pl/produkt/kolorowe-pianino/ [dostęp 14.02.2022]
990 pkt/szt
Worek-plecak Instytut Pamięci Narodowej
Worek-plecak Instytut Pamięci Narodowej
990 pkt/szt

Wymiary 41 cm x 32 cm.