SponsorzyKukuryku - robimy to, co kochamy — a kochamy tworzyć świetne gry. Zlokalizowani w Częstochowie, w specjalnej Strefie Ekonomicznej, staramy się być najlepsi w naszej branży. Uwielbiamy pracować z różnymi klientami, wcielając ich wizje w życie. Kukuryku to wydawnictwo, które od wielu lat produkuje gry planszowe, gry dla dzieci oraz gry edukacyjne. W naszej ofercie znajdziesz również zabawki drewniane. Tworzymy także gry i karty własnej produkcji na zamówienie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej działalności i tym, co tworzymy!
STUDNIA KATECHETY to strona internetowa, dla nauczycieli religii i osób zajmujących się formacją religijną, która oferuje:
- pomoce katechetyczne,
- szkolenia online i w formie nagrań,
- inspirujące pomysły i materiały na lekcje religii oraz spotkania wspólnot.
Propozycje STUDNI KATECHETY pomagają nauczycielom religii i liderom grup przekazywać w ciekawy, nowoczesny, angażujący i skuteczny sposób treści związane z wiarą.Pracownia Dobrych Relacji - Jestem psycholożką i psychoterapeutką dzieci, młodzieży, par i rodzin. Tworzę treści oraz narzędzia dla rodziców, które mają na celu ułatwienie rodzinnej codzienności, współpracę i organizację. Uwielbiam bajki Terapeutyczne i tworzę je dla młodych czytelników. 
"I weź tu się dogadaj" to projekt prowadzony przez dwie psycholożki pracujące w szkole i przedszkolu. To zarówno materiały edukacyjne dla rodziców, nauczycieli, psychologów i pedagogów jak i sklep internetowy pełen pomocy terapeutycznych do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Aleksandra Kazimierczak - pedagog, trenerka umiejętności społecznych i terapeutka ręki, od lat wspiera dzieci, nauczycueli i rodziców w rozwoju ucząc komunikacji i kreatywności. Pracuje z uczniami z trudnościami w nauce, prowadzi też treningi pamięci i terapię pedagogiczną. Mama dwóch córeczek. Prowadzi swój sklep z pomocami dla nauczycieli www.olapedagog.pl i instagram z inspiracjami ola_pedagog.
CzuCzu zostało stworzone przez rodziców. Pomysł na piękne i mądre zabawki zachwycił zarówno dorosłych jak i dzieci oraz zaowocował pełną przygód i wrażeń podróżą, która trwa do teraz. Wszystko zaczęło się w 2009 roku od pytania, jak kreatywnie i mądrze spędzać czas w podróży z trójka energicznych i ciekawych wszystkiego synów. Justyna Han, założycielka wydawnictwa, wpadła na pomysł, który wkrótce zmaterializował się pod postacią zagadek i quizów CzuCzu. Następnie do oferty dołączyły innowacyjne pierwsze puzzle dla maluszków, wieloelementowe puzzle dla przedszkolaków oraz książeczki kontrastowe dla maluszków od pierwszych chwil życia. Z myślą o młodzieży powstała marka Xplore Team. W 2018 roku CzuCzu wkroczyło na rynki zagraniczne pod z produktami Banana Panda. Dwa lata później CzuCzu otrzymało nagrodę specjalną  Kapituły KOPD za całokształt działań edukacyjnych i nominację do nagrody Toy of the Year.

BUKI to projekt, który tworzę i prowadzę od marca 2023 roku. Pomysł na BUKI zrodził się ze wspólnych rodzinnych doświadczeń. Jestem mamą szóstki, obecnie raczej niemałych już, dzieci i od zawsze czytanie było jednym z ulubionych sposobów na spędzenie czasu razem. Książki były z nami w kolejce u lekarza, w pociągu, w oczekiwaniu, aż ktoś skończy zajęcia dodatkowe. Zawsze marzyłam, żeby mieć historyjkę w rękawie na każdą okazję. BUKI można mieć wszędzie. To ilustrowane książki do czytania na telefonie, stworzone dla tych rodziców, dziadków, opiekunów, którzy chcą, wykorzystać nadarzającą się wolną chwilę, na czytanie dziecku. Każda z książek na koniec stawia jakieś pytanie, które jest doskonałą okazją do opowiedzenia własnej historii. A Ty, lubisz spędzać czas na czytaniu?
Katarzyna Powierża - www.buki.sklep.pl
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne powstało w 1991 roku. W swoim dorobku mamy wiele książek z dziedziny psychologii, psychoterapii, pedagogiki i innych nauk społecznych.
Obecnie skupiamy się przede wszystkim na publikacjach skierowanych do psychoterapeutów, a także książkach samopomocowych stanowiących wsparcie w procesie psychoterapii. Są to głównie tytuły z takich obszarów, jak: terapia poznawczo-behawioralna, terapia akceptacji i zaangażowania, terapia schematów, terapia skoncentrowana na współczuciu. Staramy się również wydawać teksty interdyscyplinarne, które łączą różne modele terapeutyczne.
Ważną część naszej oferty stanowią książki dla najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów, które rodzicom i nauczycielom pomagają w wychowaniu, a dzieci wspierają w rozwoju i pokonywaniu rozmaitych trudności. Niektóre z nich zostały lekturami szkolnymi.
 W swojej ofercie mamy publikacje zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (e-booki i audiobooki).

Wydawnictwo eSPe - kierując się hasłem Pietas et litterae (Pobożność i nauka), wyrażającym charyzmat Zakonu Pijarów, służymy czytelnikom publikacjami, które pomagają budować trwałą relację z Bogiem oraz odkrywać własne talenty i wykorzystywać to, czym zostaliśmy obdarowani. Od 2000 roku wydajemy książki, dzięki którym żyje się lepiej – bardziej świadomie i mądrze.  Dorośli czytelnicy znajdą w naszej ofercie publikacje służące kształtowaniu wiary i głębszemu zrozumieniu misteriów chrześcijaństwa oraz praktykowaniu modlitwy, a także bestsellerowe poradniki pomagające stawiać czoła codziennym problemom i inspirujące do rozwijania własnego potencjału. Naszą ofertę kierujemy także do pasjonatów historii i miłośników biografii, publikując fascynujące opowieści o ludziach i wydarzeniach, które wpłynęły na Kościół powszechny i losy świata. Pamiętamy także o wielbicielach dobrej prozy – naszym nakładem ukazują się powieści o poszukiwaniu wiary, szczęścia i miłości. Z myślą o dzieciach i młodzieży wydajemy bajki, rebusy i zagadki inspirowane Starym i Nowym Testamentem, które uczą poprzez zabawę i sprawdzają się jako pomoc katechetyczna i dydaktyczna
PROMIC
- Wydawnictwo katolickie z tradycjami obecne na rynku od ponad 35 lat.
Właścicielem Wydawnictwa PROMIC jest Zgromadzenie Księży Marianów, najstarszy polski zakon męski.
W ofercie Wydawnictwa znajdują się publikacje związane z kultem Miłosierdzia Bożego, opowieści o świętych, klasyka literatury religijnej, wartościowa beletrystyka.
Nadto oferujemy modlitewniki, a także książki dla dzieci.
W sposób szczególny polecamy naszym czytelnikom czasopisma: "Oremus" - teksty liturgii Mszy świętej i "Słowo wśród nas" - medytacje na każdy dzień.Muduko - naszą misją jest to, by za każdym razem, gdy zasiadacie do gry zabierać Was w magiczny świat niecodziennych wydarzeń. Sprawiać, by dzięki nam czas spędzony w gronie rodziny lub przyjaciół zawsze wypełniała radość. Rozbudowując naszą ofertę, nadal będziemy podążać za najnowszymi trendami, więc czujnie przysłuchujemy się Waszym preferencjom. Chcemy być z Wami w kontakcie, dlatego budujemy świat Po drugiej stronie gry, by w materiałach dodatkowych do wybranych gier zachęcać do poszukiwań, zaskakiwać i fascynować dodatkową wiedzą.
Jesteśmy zespołem ludzi otwartych i ciekawych świata, którzy z pasją wydają gry planszowe i karciane, a także opracowują – w ramach serii Muduko Hello – produkty edukacyjne dla najmłodszych.
Jako Muduko działamy od początku 2020 roku, choć nasza historia jest o wiele dłuższa.
Czerpiemy z wiedzy i doświadczenia budowanego od 1947 roku, kiedy to powstał nasz protoplasta – Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych. Od ponad 70 lat nieprzerwanej działalności stawiamy na świetną jakość, rzetelną dbałość o środowisko i bezkompromisowe bezpieczeństwo naszych produktów.

Miętowy Słoń powstał z wieloletniego zamiłowania do tworzenia rzeczy pięknych, wyjątkowych i urzekających swoim oryginalnym wyglądem. Mamy mnóstwo propozycji na prezent dla bliskich osób, zarówno dorosłych jak i dla dzieci. Oprócz ogromnej dawki serca, do tworzonych przez nas rzeczy, dokładamy staranność wykonania i dbałość o każdy szczegół, aby cieszyły oko i wywoływały uśmiech na twarzy nawet najbardziej wymagających miłośników rękodzieła.
W naszej pracowni powstają wykonane z pasją oryginalne maskotki i poduchy, dekoracje do domu oraz akcesoria. Wykonywane są z naturalnych tkanin i wysokiej jakości materiałów, w pięknych wzorach i kolorach. Tworzymy ozdoby szyte ręcznie i maszynowo, filcowe, patchworkowe, haftowane, malowane na tkaninie. Niepowtarzalne drewniane dodatki i wiele innych pięknych rzeczy. Często istnieje też możliwość personalizacji produktu np. poprzez wyszycie imienia lub inicjałów, dzięki czemu produkty te są jeszcze bardziej wyjątkowe.
Dekoracje do domu – te na co dzień i te świąteczne, wprowadzają do wnętrz wyjątkowy klimat. W niebanalny sposób upiększają przestrzeń, dając poczucie ciepła i przytulności.
Akcesoria, oprócz swej praktyczności, zapewniają estetyczny wygląd i niepowtarzalny styl.
Kolorowe, mięciutkie maskotki pobudzają i rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Mogą pełnić rolę zarówno towarzysza zabaw jak też oryginalnej dekoracji dziecięcego pokoju.
W trosce o bezpieczeństwo, zabawki nie zawierają niebezpiecznych elementów, dzięki czemu mogą się nimi bawić nawet maluchy. Wykonywane są z polskich materiałów, spełniają normy bezpieczeństwa  i posiadają wymagany certyfikat CE.
Miętowy Słoń jest miejscem, gdzie każdy miłośnik pięknych rzeczy znajdzie coś dla siebie.
Wrocławska Księgarnia Archidiecezjalna
Kinga Rybarczyk jest autorką wyjątkowej, rodzinnej książki o Wielkim Tygodniu, selfpublisherem, absolwentką filologii polskiej i teologii Katolickiego Uniwesytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pracuje nad kolejnymi książkami, wspiera uczniów z edukacji domowej w nauce języka polskiego, spędza dużo czasu z mężem i trojgiem swoich dzieci (i bardzo to lubi:)).


Celem i misją RTCK jest pomoc w odkryciu i rozwinięciu powołania do budowania szczęśliwej rodziny, pracy i życia, które kochasz!
Wydawnictwo jest działem spółki Święty Wojciech Dom Medialny, która publikuje książki od 1897 roku. Wydaje Pismo Święte, podręczniki do nauki religii, pomoce duszpasterskie i katechetyczne, modlitewniki, książki o wierze i duchowości, poradniki, beletrystykę oraz książki dla dzieci i młodzieży. Drukarnia i Księgarnia i Św. Wojciecha jest jedną z najstarszych i o najbogatszej tradycji oficyn wydawniczych działającą nieprzerwanie do dziś. Swój początek datuje na styczeń 1895 roku, dzięki staraniom arcybiskupa Floriana Stablewskiego. Obecnie, wraz ze zwiększającą się z roku na rok liczbą wydawancyh tytułów, wydawnictwo plasuje się w ścisłej czołówce wydawnictw książek religijnych. Szczególne miejsce w działalności wydawniczej stanowią książki o charakterze edukacyjnym (w szczególności podręczniki oraz innowacyjne na polskim rynku multibooki na lekcje religii), modlitewniki oraz Pismo Święte. Ważnymi grupami produktowymi są także poradniki duchowe, powieści chrześcijańskie, literatura faktu oraz książki dla dzieci i młodzieży.
Podążając za wyzwaniami współczesnego czytelnictwa wydawnictwo publikuje także e-booki, dostępne na czytniki i urządzenia mobilne.
Wydawnictwo Jung-Off-Ska  powstało w 2010 roku z inicjatywy aktorki Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.
Już pierwszy audiobook – Pippi Pończoszanka – została Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, a Dzieci z Bullerbyn były nominowane do tej nagrody.
W 2011 roku Dzieci z Bullerbyn zostały Bestsellerem Empiku oraz otrzymały tytuł „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.
Do tej pory na rynku ukazało się już 18 tytułów Astrid Lindgren.
Kolejni znakomici autorzy i ich książki wydane w formie audiobooków to Erich Kästner - 5 tytułów, Hugh Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", saga o rodzinie Pożyczalskich i ostatnia nasza premiera - pierwsza z cyklu książek klasyka niemieckiej literatury dla dzieci Michaela Ende - "Momo".
Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Wydawnictwa.
Fundacja Nauka. To Lubię została założona w 2020 roku przez dr Tomasza Rożka – fizyka, dziennikarza i wieloletniego popularyzatora nauki, znanego z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube. Celem organizacji jest działalność oświatowa oraz edukacyjna i wszechstronne działania na rzecz promowania nauki, technologii oraz dobroczynne wspieranie państwa i społeczeństwa, w tym szczególnie rodzin, z zakresu wykorzystania nauki i technologii. 
Cele statutowe Fundacja realizuje przede wszystkim poprzez serwis popularnonaukowy: Nauka. To Lubię oraz kanał YouTube: Nauka. To Lubię. Obie platformy są miejscem, w którym dr Tomasz Rożek od lat sprawdza naukowe fakty i opowiada o nich w zrozumiały sposób. Z myślą o najmłodszych powstał odrębny kanał: Nauka. To Lubię Junior. Publikowane na nim ciekawostki, materiały edukacyjne i eksperymenty zainteresują nawet kilkulatków.
Do kluczowych projektów organizacji należy Akademia Cyfrowego Rodzica, prowadząca rodziców i nauczycieli przez wirtualny świat, pełen szans i zagrożeń dla dzieci. Fundacji Nauka. To Lubię prężne działania także na rzecz promowania wybitnych polskich naukowców i ich osiągnięciach na skalę światową. W tym celu powstała Akademia Superbohaterów – autorski projekt edukacyjny dr. Tomasza Rożka.
Fundacja Nauka. To Lubię, w ramach swojej misji, przyznaje granty dla zdolnych, młodych naukowców. Wspiera czasem szalone, ale zawsze wartościowe projekty, za którymi stoją młodzi ludzie z ogromnym potencjałem.
Wydawnictwo Media Rodzina powstało w roku 1992. Założył je Amerykanin, Robert David Gamble, chcąc wydać w Polsce książkę z serii „Jak mówić…”. Jego misją, którą powierzył także redaktorowi Bronisławowi Kledzikowi, było niesienie ludziom pomocy.
Nasza siedziba, niezmiennie od trzydziestu lat, mieści się w Poznaniu. Tworzymy zgrany i zaangażowany zespół, do którego należą zarówno pracownicy będący w Media Rodzina od samego początku, jak i ci dopiero stawiający pierwsze kroki na rynku pracy. Wszystkich nas łączy jedno – pasja do książek i chęć dzielenia się nią z innymi czytelnikami.
To my, wydawnictwo Media Rodzina, oddaliśmy do rąk milionów polskich czytelników bestsellerową serię o Harrym Potterze, która do dziś cieszy się ogromną popularnością. To my rozpowszechniliśmy historię czwórki dzieci, która przez starą szafę wkroczyła do magicznego świata Narnii. Nauczyliśmy tysiące polskich rodziców, „jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły”. Sprawiliśmy też, że czytanie nie tuczy – dzięki serii Gorzka Czekolada, która jest nie lada gratką dla wielbicieli powieści kryminalnych i obyczajowych. Wreszcie – to my ubraliśmy klasyczne baśnie w nowe szaty przekładów i ozdobiliśmy je niezwykłym ilustracjami, które cieszą oko dzieci i ich rodziców. Opowiadamy o ciekawych przygodach Kici Koci, Pana Kuleczki, Cioci Jadzi, Pettsona i Findusa oraz wielu innych bohaterów.
„W służbie Słowa” to misja Wydawnictwa „Gaudium”. Inspirujemy do pielęgnowania własnego duchowego piękna, pobudzania wewnętrznej radości i rozwijania Bożego dobra. Młodość jest motorem działania, a głęboka dojrzałość surowym recenzentem naszych poczynań. Prowadzimy działalność wydawniczą z myślą o wszystkich chętnych w każdym miejscu na Ziemi, którzy chcą pogłębiać swoją duchowość i religijność.
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zajmuje się publikowaniem i dystrybucją książek o tematyce chrześcijańskiej, z pogranicza religii i sztuki, a także podręczników, pomocy metodycznych i naukowych. Od września 2020 r. uzyskało status wydawnictwa punktowanego. Ma własną, bogato wyposażoną drukarnię z nowoczesnym studiem CTP, DTP oraz introligatornią. Specjalizuje się w kolorowym i czarno-białym druku cyfrowym pozwalającym na indywidualizację zamówień, a także w druku offsetowym idealnym do wysokich nakładów. Drukuje m.in. książki, albumy, katalogi, broszury, foldery, plakaty (także w formatach B1). Wykonuje oprawy książek: twardą, miękką i broszurową. Świadczy usługi redakcyjne (adiustacja, korekta, opracowanie komputerowe). Umożliwia dokonywanie zamówień oraz zakupów przez Internet na stronie www.gaudium.pl. Podejmuje współpracę z autorami tekstów i przekładów oraz ze środowiskami artystycznymi
i naukowymi.
Wydawnictwo „Gaudium” jest aktywne w mediach społecznościowych: FB , TT , YT , IG .
„Gaudium” aktywnie wspiera katechetów poprzez stronę www.kulkat.pl oraz osoby zainteresowane biblistyką poprzez www.bibliaaramejska.eu .

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej. Ustawowym zadaniem IPN jest również poszukiwanie miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Państwa Polskiego, poległych w walce z systemem totalitarnym lub wskutek represji totalitarnych i czystek etnicznych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ponadto IPN ma za zadanie prowadzenie działalności związanej z upamiętnianiem historycznych wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą oraz miejsc walki i męczeństwa innych narodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ustawa o IPN przewiduje udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.
Wydawnictwo Żwakowskie Sp. z o.o.
Jesteśmy małą, rodzinną firmą, założoną z miłości do literatury i wewnętrznej potrzeby tworzenia książek, które bawią i zachwycają dzieci. Wydajemy tylko takie książki, jakie sami chcielibyśmy czytać naszym dzieciom. Również jesteśmy rodzicami i wiemy, jak trudne – ale równocześnie bardzo ważne – jest wzbudzanie w najmłodszych miłości do czytania.
Działamy od 2015 roku. Nazwę pożyczyliśmy sobie od naszego ukochanego miejsca na świecie – rodzinnego Żwakowa, kiedyś górnośląskiej wsi, dziś dzielnicy miasta Tychy, gdzie mieści się siedziba firmy.
Obecnie Wydawnictwo Żwakowskie Sp. z o.o. jest jedynym wydawcą książek Waldemara Cichonia, autora m.in. bestsellerowej serii książek o kocie Cukierku.

DIAGRAM jest wydawnictwem wspierającym rozwój dzieci, skupiając się przede wszystkim na kategorii wiekowej 0-6 lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo książki oraz pomoce edukacyjne zaprojektowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Naszą misją jest zachęcanie dzieci do odkrywania świata, nauka przez zabawę i wspieranie kreatywności.
Początki apostolskiej działalności polskich paulistów sięgają roku 1934. Wtedy to dwóch księży (ks. Robaldo i ks. Rawina) z polecenia bł. Jakuba Alberione, Założyciela Towarzystwa Świętego Pawła, przybyło z Włoch do Polski. Początkowo osiedlili się w Warszawie, którą wkrótce jednak opuścili, by w 1936 r. zamieszkać w Częstochowie.
Już podczas krótkiego pobytu w Warszawie podjęli właściwe sobie apostolstwo, drukując Ewangelię z komentarzem katechetycznym. Pracę tę kontynuowali w Częstochowie, gdzie otwarli małą drukarnię. Oprócz licznych wznowień Ewangelii wydali wówczas około 20 innych książek. Jednakże wojna, a po niej czas totalitarnej władzy uniemożliwiły dalszy rozwój dobrze zapowiadającego się dzieła. Pauliści wrócili więc do Włoch, kandydaci deklarujący chęć wstąpienia do zgromadzenia wyjechali do swoich domów, drukarnię zaś skonfiskowano.
Dopiero w 1976 r. Przełożony Generalny Towarzystwa Świętego Pawła zlecił ks. Innocenzo Dante misję wskrzeszenia zgromadzenia w Polsce. Napływ nowych powołań pozwalał przypuszczać, że istnieje realna szansa na trwałe odrodzenie zgromadzenia w Polsce. Dlatego ks. Dante rozpoczął starania o prawne zarejestrowanie Towarzystwa Świętego Pawła i jego wydawnictwa. W sierpniu 1989 r. w Częstochowie została otwarta Księgarnia Świętego Pawła, pierwsza tego typu placówka Edycji Paulińskiej w Polsce.
W roku 2000 rozpoczął działalność warszawski oddział Edycji Świętego Pawła.
 

 

Wydawnictwo Sióstr Loretanek to jedno z nielicznych wydawnictw katolickich w Polsce, które poszczycić się może niemal 90-letnią tradycją. Powstało ono z inicjatywy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, który dostrzegał i niezwykle cenił ewangelizacyjną potęgę słowa drukowanego. Obecnie wydawnictwo publikuje kilkadziesiąt pozycji rocznie. Stara się przy tym łączyć doświadczenie i nowoczesne metody pracy drukarskiej.
W wydawanych przez siostry loretanki książkach, akcydensach i czasopismach dominuje tematyka formacji chrześcijańskiej i duchowości maryjnej. Podejmowane są także aktualne problemy moralno-społeczne dotyczące dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy, kto po nie sięga, znajduje odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka i uzyskuje duchową pomoc i wsparcie.
Ważne miejsce w ofercie wydawniczej zajmują miesięczniki, będące częścią bogatej redaktorskiej spuścizny Założyciela: dla dorosłych – „Różaniec”, dla rodziców – „Tak rodzinie”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 Historia Wydawnictwa Jedność sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Początkowo wydawnictwo oferowało głównie publikacje dotyczące życia duchowego oraz dokumentujące historię regionu. Obecnie Jedność wydaje książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, a także cenione podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne oraz wiele pozycji katechetycznych i duszpasterskich. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – Jedność dla dzieci. Jesteśmy też znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy. W naszej ofercie znajdują się również wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna. Wypracowany w ostatnich latach profil wydawniczy i oferta skierowana do wielu różnych grup czytelników ugruntowały obecność Wydawnictwa Jedność na rodzimym rynku księgarskim.
 


Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Jesteśmy razem od 100 lat! I jest to dla nas bardzo szczególny czas. Raz jeszcze dziękujemy za zaufanie i za to, że wciąż z tak wielką ochotą sięgacie Państwo po nasze publikacje. W ofercie Wydawnictwa Na nasze 100-lecie przygotowaliśmy wiele nowości, ale postanowiliśmy wznowić publikacje, dzięki którym możemy dziś obchodzić 100 urodziny! Polecamy zwłaszcza książki dla dzieci: Będziesz miłował – rozważania o Dekalogu, Różaniec dla dzieci oraz Cudowny medalik.A poza tym jak zawsze oferujemy bogaty wybór książek-upominków, modlitewników, rozważań i albumów.
Wydawane publikacje są tworzone i przygotowywane przez nasze Wydawnictwo od pomysłu, przez opracowanie graficzne, do obsługi poligraficznej.
Jako Wydawnictwo:
- proponujemy doskonałe jakościowo książki w różnych formach graficznych
- dbamy, aby teksty i ilustracje dostosowane były do grupy wiekowej odbiorcy
- pomagamy w interesujący sposób przekazać dzieciom wiedzę
- poprzez ciekawe rozwiązania, łącząc naukę z zabawą, uczymy dzieci kochać książki, rozbudzamy ich wyobraźnię.
 

 
Wydawnictwo Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – jest to wydawnictwo katolickie z siedzibą w Krakowie.
Promują bestsellerowe modlitewniki, książki biograficzne, naukowe, książeczki dla dzieci, banery i plakaty informacyjne, dewocjonalia.
W ofercie znajdują się również: aktualne pomoce dla katechetów i duszpasterzy: „Materiały Homiletyczne”, katechizmy oraz filmy katechetyczne.Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest obecne na rynku już od 1971 roku. Specjalizujemy się w publikacjach naukowych. Wydajemy: monografie, rozprawy naukowe, prace pokonferencyjne, informacyjne, przewodniki metodyczne, skrypty, zeszyty naukowe i czasopisma.
Dokumentują one dorobek pracowników naukowych uczelni i reprezentują różne dziedziny wiedzy. Od typowo humanistycznych (historycznych, językoznawczych, literaturoznawczych, filozoficznych) przez pedagogiczne, aż po matematyczno-przyrodnicze i techniczne. Wiele z wydawanych przez nas tytułów swoją tematyką zainteresować może nie tylko ludzi nauki. Część publikacji to podręczniki i książki stanowiące praktyczne przewodniki po danej dziedzinie. Największym zainteresowaniem czytelników cieszą się proponowane przez nas pozycje z zakresu psychologii i pedagogiki.
Wydawnictwo Pallottinum jest wydawnictwem katolickim, którego właścicielem prawnym jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni) Prowincja Zwiastowania Pańskiego z siedzibą w Poznaniu.
Pallottinum rozpoczęło swoją działalność w Poznaniu w 1948 r., jednak aktywność wydawnicza Księży Pallotynów została zapoczątkowana już w roku 1908 wydaniem we Lwowie, w Wydawnictwie „Polonia”, czasopisma „Królowa Apostołów”. Pierwsze pozycje książkowe ukazały się w Cieszynie już w 1913 r. Szeroko znaną i prężną działalność wydawniczą – jako jedno z naczelnych apostolskich zadań statutowych – prowadzili pallotyni w okresie międzywojennym. Od 1927 r. oficyna (wydawnictwo i drukarnia) mieściła się w Warszawie.
Po II wojnie światowej pallotyni zakupili w Poznaniu działkę ze stojącymi na niej barakami. Urządzono w nich kościół, kilka mieszkań oraz rozpoczęto sprowadzać proste maszyny drukarskie, inicjując w ten sposób działalność drukarską i wydawniczą. Mimo problemów z ówczesnymi władzami (komunistycznymi), rozpoczęto druk książek religijnych. Pomimo dwukrotnej konfiskaty mienia, niszczenia i wywożenia urządzeń przez oddziały milicji obywatelskiej, prace wydawnicze i drukarskie trwały.
Złotą kartę Wydawnictwa stanowi Biblia Tysiąclecia – pierwszy polski przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z języków oryginalnych. Pierwszy egzemplarz tej Biblii przekazany został ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Polski w dniu 2 sierpnia 1965 r. Obecnie oferujemy piąte jej wydanie. Biblia Tysiąclecia została uznana za oficjalny tekst Kościoła Katolickiego w Polsce i do dziś wykorzystywana jest w księgach liturgicznych.
CITY HEAVEN powstało z pasji łączenia nauki i zabawy, a także z troski o właściwy kształt życia religijnego dzieci i młodzieży. W ofercie znajdą Państwo unikatowe puzzle, gry karciane a także wyjątkowe gry planszowe, które w atrakcyjny i przystępny sposób wprowadzą dzieci w świat chrześcijańskich wartości oraz pomogą im zdobyć i utrwalić wiedzę z zakresu nauki Kościoła Katolickiego.
Puzzle "Sakramenty święte" od CITY HEAVEN są dostępne w sklepie z nagrodami.


Pracownia Dobrych Relacji