Sponsorzy

Wydawnictwo Żwakowskie Sp. z o.o.
Jesteśmy małą, rodzinną firmą, założoną z miłości do literatury i wewnętrznej potrzeby tworzenia książek, które bawią i zachwycają dzieci. Wydajemy tylko takie książki, jakie sami chcielibyśmy czytać naszym dzieciom. Również jesteśmy rodzicami i wiemy, jak trudne – ale równocześnie bardzo ważne – jest wzbudzanie w najmłodszych miłości do czytania.
Działamy od 2015 roku. Nazwę pożyczyliśmy sobie od naszego ukochanego miejsca na świecie – rodzinnego Żwakowa, kiedyś górnośląskiej wsi, dziś dzielnicy miasta Tychy, gdzie mieści się siedziba firmy.
Obecnie Wydawnictwo Żwakowskie Sp. z o.o. jest jedynym wydawcą książek Waldemara Cichonia, autora m.in. bestsellerowej serii książek o kocie Cukierku.

Jesteśmy wydawnictwem wspierającym rozwój dzieci, skupiając się przede wszystkim na kategorii wiekowej 0-6 lat. W naszej ofercie znajdziecie Państwo książki oraz pomoce edukacyjne zaprojektowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Naszą misją jest zachęcanie dzieci do odkrywania świata, nauka przez zabawę i wspieranie kreatywności.Początki apostolskiej działalności polskich paulistów sięgają roku 1934. Wtedy to dwóch księży (ks. Robaldo i ks. Rawina) z polecenia bł. Jakuba Alberione, Założyciela Towarzystwa Świętego Pawła, przybyło z Włoch do Polski. Początkowo osiedlili się w Warszawie, którą wkrótce jednak opuścili, by w 1936 r. zamieszkać w Częstochowie.
Już podczas krótkiego pobytu w Warszawie podjęli właściwe sobie apostolstwo, drukując Ewangelię z komentarzem katechetycznym. Pracę tę kontynuowali w Częstochowie, gdzie otwarli małą drukarnię. Oprócz licznych wznowień Ewangelii wydali wówczas około 20 innych książek. Jednakże wojna, a po niej czas totalitarnej władzy uniemożliwiły dalszy rozwój dobrze zapowiadającego się dzieła. Pauliści wrócili więc do Włoch, kandydaci deklarujący chęć wstąpienia do zgromadzenia wyjechali do swoich domów, drukarnię zaś skonfiskowano.
Dopiero w 1976 r. Przełożony Generalny Towarzystwa Świętego Pawła zlecił ks. Innocenzo Dante misję wskrzeszenia zgromadzenia w Polsce. Napływ nowych powołań pozwalał przypuszczać, że istnieje realna szansa na trwałe odrodzenie zgromadzenia w Polsce. Dlatego ks. Dante rozpoczął starania o prawne zarejestrowanie Towarzystwa Świętego Pawła i jego wydawnictwa. W sierpniu 1989 r. w Częstochowie została otwarta Księgarnia Świętego Pawła, pierwsza tego typu placówka Edycji Paulińskiej w Polsce.
W roku 2000 rozpoczął działalność warszawski oddział Edycji Świętego Pawła.
 

 
Wydawnictwo Sióstr Loretanek to jedno z nielicznych wydawnictw katolickich w Polsce, które poszczycić się może niemal 90-letnią tradycją. Powstało ono z inicjatywy bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Loretanek, który dostrzegał i niezwykle cenił ewangelizacyjną potęgę słowa drukowanego. Obecnie wydawnictwo publikuje kilkadziesiąt pozycji rocznie. Stara się przy tym łączyć doświadczenie i nowoczesne metody pracy drukarskiej.
W wydawanych przez siostry loretanki książkach, akcydensach i czasopismach dominuje tematyka formacji chrześcijańskiej i duchowości maryjnej. Podejmowane są także aktualne problemy moralno-społeczne dotyczące dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy, kto po nie sięga, znajduje odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka i uzyskuje duchową pomoc i wsparcie.
Ważne miejsce w ofercie wydawniczej zajmują miesięczniki, będące częścią bogatej redaktorskiej spuścizny Założyciela: dla dorosłych – „Różaniec”, dla rodziców – „Tak rodzinie”, dla dzieci – „Anioł Stróż”.
 


Historia Wydawnictwa Jedność sięga 1917 r., kiedy założono jedną z najlepiej wyposażonych drukarń Kielecczyzny – Drukarnię Diecezjalną „Jedność”. Początkowo wydawnictwo oferowało głównie publikacje dotyczące życia duchowego oraz dokumentujące historię regionu. Obecnie Jedność wydaje książki z zakresu teologii, biblistyki, duchowości, filozofii, historii, bioetyki i hagiografii, a także cenione podręczniki, przewodniki metodyczne i pomoce dydaktyczne oraz wiele pozycji katechetycznych i duszpasterskich. Z myślą o najmłodszych czytelnikach powstał osobny dział wydawniczy – Jedność dla dzieci. Jesteśmy też znaczącym wydawcą książek z dziedziny pedagogiki zabawy. W naszej ofercie znajdują się również wysmakowane edytorsko albumy oraz literatura piękna. Wypracowany w ostatnich latach profil wydawniczy i oferta skierowana do wielu różnych grup czytelników ugruntowały obecność Wydawnictwa Jedność na rodzimym rynku księgarskim.
 

Piszą o sobie: "Jesteśmy razem od 100 lat! I jest to dla nas bardzo szczególny czas. Raz jeszcze dziękujemy za zaufanie i za to, że wciąż z tak wielką ochotą sięgacie Państwo po nasze publikacje. W ofercie Wydawnictwa Na nasze 100-lecie przygotowaliśmy wiele nowości, ale postanowiliśmy wznowić publikacje, dzięki którym możemy dziś obchodzić 100 urodziny! Polecamy zwłaszcza książki dla dzieci: Będziesz miłował – rozważania o Dekalogu, Różaniec dla dzieci oraz Cudowny medalik.A poza tym jak zawsze oferujemy bogaty wybór książek-upominków, modlitewników, rozważań i albumów.
Wydawane publikacje są tworzone i przygotowywane przez nasze Wydawnictwo od pomysłu, przez opracowanie graficzne, do obsługi poligraficznej.
Jako Wydawnictwo:
- proponujemy doskonałe jakościowo książki w różnych formach graficznych
- dbamy, aby teksty i ilustracje dostosowane były do grupy wiekowej odbiorcy
- pomagamy w interesujący sposób przekazać dzieciom wiedzę
- poprzez ciekawe rozwiązania, łącząc naukę z zabawą, uczymy dzieci kochać książki, rozbudzamy ich wyobraźnię".
 

 
Wydawnictwo Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – jest to wydawnictwo katolickie z siedzibą w Krakowie.
Promują bestsellerowe modlitewniki, książki biograficzne, naukowe, książeczki dla dzieci, banery i plakaty informacyjne, dewocjonalia.
W ofercie znajdują się również: aktualne pomoce dla katechetów i duszpasterzy: „Materiały Homiletyczne”, katechizmy oraz filmy katechetyczne.
Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest obecne na rynku już od 1971 roku. Specjalizujemy się w publikacjach naukowych. Wydajemy: monografie, rozprawy naukowe, prace pokonferencyjne, informacyjne, przewodniki metodyczne, skrypty, zeszyty naukowe i czasopisma.
Dokumentują one dorobek pracowników naukowych uczelni i reprezentują różne dziedziny wiedzy. Od typowo humanistycznych (historycznych, językoznawczych, literaturoznawczych, filozoficznych) przez pedagogiczne, aż po matematyczno-przyrodnicze i techniczne. Wiele z wydawanych przez nas tytułów swoją tematyką zainteresować może nie tylko ludzi nauki. Część publikacji to podręczniki i książki stanowiące praktyczne przewodniki po danej dziedzinie. Największym zainteresowaniem czytelników cieszą się proponowane przez nas pozycje z zakresu psychologii i pedagogiki.
​Wydawnictwo Pallottinum jest wydawnictwem katolickim, którego właścicielem prawnym jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni) Prowincja Zwiastowania Pańskiego z siedzibą w Poznaniu.
Pallottinum rozpoczęło swoją działalność w Poznaniu w 1948 r., jednak aktywność wydawnicza Księży Pallotynów została zapoczątkowana już w roku 1908 wydaniem we Lwowie, w Wydawnictwie „Polonia”, czasopisma „Królowa Apostołów”. Pierwsze pozycje książkowe ukazały się w Cieszynie już w 1913 r. Szeroko znaną i prężną działalność wydawniczą – jako jedno z naczelnych apostolskich zadań statutowych – prowadzili pallotyni w okresie międzywojennym. Od 1927 r. oficyna (wydawnictwo i drukarnia) mieściła się w Warszawie.
Po II wojnie światowej pallotyni zakupili w Poznaniu działkę ze stojącymi na niej barakami. Urządzono w nich kościół, kilka mieszkań oraz rozpoczęto sprowadzać proste maszyny drukarskie, inicjując w ten sposób działalność drukarską i wydawniczą. Mimo problemów z ówczesnymi władzami (komunistycznymi), rozpoczęto druk książek religijnych. Pomimo dwukrotnej konfiskaty mienia, niszczenia i wywożenia urządzeń przez oddziały milicji obywatelskiej, prace wydawnicze i drukarskie trwały.
Złotą kartę Wydawnictwa stanowi Biblia Tysiąclecia – pierwszy polski przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z języków oryginalnych. Pierwszy egzemplarz tej Biblii przekazany został ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu – Prymasowi Polski w dniu 2 sierpnia 1965 r. Obecnie oferujemy piąte jej wydanie. Biblia Tysiąclecia została uznana za oficjalny tekst Kościoła Katolickiego w Polsce i do dziś wykorzystywana jest w księgach liturgicznych.
CITY HEAVEN powstało z pasji łączenia nauki i zabawy, a także z troski o właściwy kształt życia religijnego dzieci i młodzieży. W ofercie znajdą Państwo unikatowe puzzle, gry karciane a także wyjątkowe gry planszowe, które w atrakcyjny i przystępny sposób wprowadzą dzieci w świat chrześcijańskich wartości oraz pomogą im zdobyć i utrwalić wiedzę z zakresu nauki Kościoła Katolickiego.
Puzzle "Sakramenty święte" od CITY HEAVEN są dostępne w sklepie z nagrodami.