Aktualności

Relacja z przebiegu konkursu na zbiórkę "Dobrych monet" w SP im. JP II w Lubatowej


„Razem możemy więcej, razem możemy wszystko” Przypominamy, że trwa już kolejny konkurs specjalny na zbiórkę zegarków tarczowych, z których dochód ze sprzedaży zasili fundusz Sercańskiego Domu Dziecka na Filipinach. Tymczasem otrzymaliśmy obszerną relację z przebiegu konkursu specjalnego na "Dobre monety" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Z radością dzielimy się nią z Wami. :)

 
"„Grosz do grosza, a będzie kokosza” - w przysłowiu tym podkreśla się, że odkładając nawet bardzo drobne kwoty, można uzbierać naprawdę dużą sumę.
 
W dniach od 12 września do 31 października na terenie naszej szkoły i przedszkola przeprowadzona została akcja „Zbieramy dobre monety” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Ekologiczno-Charytatywnego „Zbieramto w szkole”, do którego przynależy nasza placówka. W szkole zbiórkę zorganizowało Szkolne Koło Misyjne, nad którym opiekę sprawuje Pani Agnieszka Sokół, natomiast w przedszkolu nad przebiegiem akcji czuwała Pani Joanna Murdzek. Do akcji chętnie włączyli się: Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Przedszkolaki wraz z Rodzicami wrzucając do przygotowanych wcześniej pudełek zgromadzone w domach monety polskie (również banknoty) i monety zagraniczne z całego świata.

Następnie, po zakończeniu zbiórki, Wolontariusze Szkolnego Koła Misyjnego przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod rachunkowych posegregowali i policzyli, a następnie zważyli zebrane monety. Udało nam się łącznie zebrać 25 kg monet, zarówno polskich (groszy i złotych) i zagranicznych monet, których zebraliśmy 1,1 kg. Wszystkie monety zostały solidnie zapakowane i przekazane do Organizatora.
Cieszymy się, że jako placówka, mogliśmy wspólnie zaangażować się i przyłączyć do zbiórki na szczytny cel.
 
Uczniowie uczą się dzięki takim akcjom, że sami będąc dziećmi mogą pomagać innym dzieciom - swoim rówieśnikom na innych kontynentach, oddając przysłowiowy „grosz”.
 
Z pewnością wszystkie  osoby zaangażowane w akcję, kierują się w życiu słowami Jana Pawła II, patrona naszej szkoły - „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – podzieliły się „grosikiem” i tym samym wsparły szczytny cel charytatywny."
 

Dziękujemy całej społeczności szkoły i przedszkola za udział w konkursie specjalnym i reportaż z akcji! 

Opublikowano dnia: 20-12-2022