Aktualności

Sposób na wygraną


Zwycięzca konkursu na zbiórkę "Dobrych monet" - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie, zdradza swój przepis na rewelacyjny wynik.



Zapraszamy do zapoznania się z reportażem ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie. Placówka zdobyła 1 miejsce w konkursie na zbiórke "Dobrych monet" - zobaczcie, jaki mają przepis na wygrywanie.

"To już tradycja, bo kolejny rok zbiórki „dobrych monet” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie w ramach projektu „zbieramtowszkole.pl”. Do konkursu przystąpiło 7  klas z oddziałów I-III wraz z wychowawcami.  Efekt imponujący, wielki sukces, bo ponad 100 kg dobra! To nie tylko rewelacyjny wynik, to realna pomoc i wielkie serca młodych ludzi! Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Dzieci, grono pedagogiczne i pozostali pracownicy chętnie wspierają akcję pamiętając, że każda „Dobra moneta” to wsparcie dla domu dziecka w Santa Cruz w Boliwii – miejsca, które daje dzieciom bezpieczeństwo, opiekę i szansę na lepszą przyszłość. 
Wyniki konkursu w naszej szkole: 
I miejsce klasa IIb z wychowawcą Małgorzatą Drozd  31,3 kg 
II miejsce klasa IIc z wychowawcą Sylwią Machowicz  21,5 kg 
III miejsce klasa Ia z wychowawcą Agnieszką Brunką - Szumiel  10,3 kg 
IV miejsce klasa IIIa z wychowawcą Martą Godzina  7,7 kg 
V miejsce klasa IIIb z wychowawcą Agatą Adrianowską  4,8 kg
Biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni bidonami elastycznymi, smyczami reklamowymi i słodyczami, a to wszystko dzięki naszym sponsorom. Jesteście wielcy – dziękujemy, że wspólnie zmieniamy świat na lepsze. Organizatorem akcji było Szkolne Koło Caritas z opiekunem ks. Maciejem Burdyńskim."

Gratulujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie! Dziękujemy za Waszą pomyslowość i ogromne zaangażowanie.







Opublikowano dnia: 27-05-2026