Aktualności

"Zbieramto" w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu


Razem ku pomocy dla najbiedniejszych rejonów AfrykiIm bliżej końca roku szkolnego 2023/2024, tym więcej otrzymujemy od Was podsumowań zbiórek przeprowadzonych w Waszych szkołach. Tym razem drzwi swojej placówki otworzył przed nami Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu.

"Na przełomie marca i kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole – Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu - akcję pomocy dla najbiedniejszych rejonów Afryki w ramach dobroczynnego recyklingu. Zebraliśmy łącznie około 250 kg używanych ubrań, butów, akcesoriów, tekstyliów i zabawek. Mamy nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej uda się uratować życie przynajmniej kilku noworodków w Republice Środkowoafrykańskiej. Zebraliśmy także około 60 kg baterii na budowę studni w Czadzie. Organizatorem obu zbiórek był Szkolny Klub Wolontariatu.
Przy okazji tej akcji zwróciliśmy uwagę naszej młodzieży na olbrzymi problem z dostępem do wody pitnej w niektórych rejonach świata oraz na  potrzebę oszczędzania tego niezwykle cennego i niezbędnego do życia surowca. Zdecydowaliśmy się na udział w akcji z kilku powodów: uwrażliwiamy dzieci i młodzież na problemy drugiego człowieka, pomagamy środowisku naturalnemu, zwracamy uwagę na ekologię i zagrożenia współczesnego świata. Staramy się aby jak najmniej rzeczy trafiało na wysypiska śmieci. Chcemy przekazać to, co nie jest nam już potrzebne na ręce fundacji, która przekaże dobro dalej."

DziękujeMY Pani Ewie, koordynatorce akcji w ZSO nr 3 w Sosnowcu, za nadesłaną relację i gratulujemy imponujących wyników zbiórki!
Niedługo ogłosimy wyniki konkuru na zbiórkę odzieży - pozostańcie z nami.:)

 

Opublikowano dnia: 03-06-2024