Aktualności

Relacja z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka


„Zbieramto w szkole” wokół Dnia ZiemiDziś chcemy podzielić się z Wami reportażem z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni, który zbiera z nami już trzeci rok. W szkole w szczególny sposób obchodzono Dzień Ziemi, wykorzystując go jako okazję do przeprowadzenia przeróżnych aktywności, wśród których specjalne miejsce zajął nasz projekt "Zbieramto w szkole".

"W Zespole Szkół im. Janusza Korczaka  zbiórka baterii trwa nieprzerwanie. Jesteśmy z Wami już kolejny rok. W zbiórce uczestniczą uczniowie wszystkich klas od przedszkola do uczniów szkoły branżowej, rodzice, nauczyciele i wszyscy pracownicy. Dosłownie wszyscy wypatrują charakterystycznych biało-czerwonych kartonów. Szczególnie jeśli zostaną przesunięte czy przeniesione. Wspólnie dbamy o środowisko naturalne, zmniejszając ilość odpadów. Akcja przyczyniła się w naszej szkole do edukacji dzieci i młodzieży, również dorosłych.
W tym semestrze działań promujących dbanie o środowisko było bardzo dużo: uczniowie klas najmłodszych uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Nauczyciel bibliotekarz zapoznał dzieci z teatrzykiem kamishibai „W poszukiwaniu Śmieciowego Potwora”. W świetlicy była nauka kodowania z okazji Dnia Ziemi, a w przedszkolu zabawy sensoryczne. Inne działania z okazji Dnia Ziemi to zajęcia multimedialne z wykonaniem makiety Ziemi. Była to także okazja do przypomnienia naszych działań  w ramach programu „Zbieramto w szkole” oraz przygotowanie w bibliotece szkolnej wystawki tematycznej z książkami na Dzień Ziemi."

DziękujeMY!

 

Opublikowano dnia: 06-06-2024