Aktualności

Czas podsumowań


Intensywny, przełomowy, bardzo rozwojowy – taki właśnie był rok szkolny 2023/2024 :)Dziś zabrzmiał ostatni dzwonek i kolejny rok szkolny dobiegł końca. Jak można podsumować go dla projektu „Zbieramto w szkole”? Intensywny, przełomowy, bardzo rozwojowy – taki właśnie był rok szkolny 2023/2024!
 
Mamy czym się pochwalić - od września do naszego projektu dołączyło aż 484 nowych placówek z całej Polski! Najwięcej szkół i przedszkoli zaczęło zbierać razem z nami po jesiennym liście polecającym z Ministerstwo Edukacji i Nauki, które już po raz kolejny zarekomendowało projekt "Zbieramto w szkole”. Ogromnie cieszy nas fakt, że tyle osób włączyło się w dzieło pomocy misjom i środowisku – składamy serdeczne podziękowania zarówno nowym placówkom, jak i tym, które są z nami od lat – dziękujeMY za Wasze wielkie serca! W najnowszym newsletterze do koordynatorów akcji wysyłamy filmik z podziękowaniami prosto od naszych podopieczmych z domu dziecka Hogar de la Esperanza z Santa Cruz w Boliwii, które wspieracie zbiórką "Dobrych monet" - nie przegapcie mailingu.:)

Od września do listy zbieranych przez nas surowców dołączyły ubrania oraz sprzęt AGD/RTV. Nowe zbiórki przyjęliście z wielkim entuzjazmem, a zainteresowanie zbiórką odzieży przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Od września zebraliśmy ponad 10 ton odzieży, przekazując zysk na nowy projekt Bezpieczna Mama – adopcja dziecka nienarodzonego w RŚA.
Informujemy, że konkurs na ubrania nie został rozstrzygnięty przed końcem roku szkolnego ze względu na bardzo dużą ilość paczek. Przyznaliśmy po 500 punktów każdej placówce, która wzięła udział w konkursie, a przyznanie punktów oraz nagród zwycięzcom nastąpi po otrzymaniu pełnego raportu od firmy recyclingowej. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz szerzenie świadomości na temat ubogich krajów misyjnych zawsze było dla nas priorytetem, dlatego w tym roku szkolnym podjęliśmy wiele działań na rzecz nauki i wychowania. Z okazji Dnia Ziemi ogłosiliśmy konkurs na kreatywną akcję ekologiczną – Wasza pomysłowość nie znała granic! W tym roku szkolnym udało nam się zwiedzić wiele szkół i przedszkoli, w których przeprowadziliśmy lekcje misyjno-ekologiczne. Dzięki szczególnemu zaangażowaniu naszej wolontariuszki, Moniki Deji, zostało przeprowadzonych ponad 25 lekcji w szkołach i przedszkolach na terenie Bydgoszczy, Olsztyna, Paterku, Nakle i Lublina. Nasz zespół „Zbieram to w szkole” miał przyjemność przeprowadzić również 7 zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie Lublina oraz Dysa. Ogromnie dziękujemy za uchylenie drzwi Waszych placówek i ciepłe przyjęcie! Do tych, do których ze względu na odległość nie byliśmy w stanie dotrzeć, przygotowaliśmy nowe konspekty oraz prezentacje do zajęć misyjnych. Można je pobrać z naszej strony. We wrześniu pojawią się również konspekty zajęć ekologicznych - zachęcamy do korzystania.

W październiku mieliśmy przyjemność wziąć udział w webinarze we współpracy ze Strefą Katechety, którego tematem była "Pomoc bez pieniędzy". Podczas tego wydarzenia przybliżymy ideę projektu "Zbieramto”, rozmawiając o tym, jak wspierać misje i pomagać misjonarzom, niekoniecznie za pomocą zbiórek pieniężnych. Opowiedzieliśmy również, jak zorganizować działania w szkole i parafii, które przyczynią się do wsparcia tych ważnych działań dla całego Kościoła. Webinar możecie odsłuchać pod TYM linkiem.

Z radością publikujemy listę szkół, które do dn. 7 czerwca uzyskały na swoim koncie min. 30 000 punktów, otrzymując tym samym tytuł „Szkoły z misją”:
 
1. Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Matejki w Sosnowcu – 134 851pkt
2. Szkoła Podstawowa im. Ratowników Górskich w Karpaczu – 119 595pkt
3. Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II we Florynce – 107 750pkt
4. Szkoła Podstawowa w Pliszczynie – 86 065pkt
5. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie – 85 233pkt
6. Przedszkole Niepubliczne "Bajkowe Wzgórze" w Bydgoszczy – 83 855pkt
7. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki nr 246 – 78 568pkt
8. Szkoła Podstawowa nr 34 w Olsztynie – 74 000pkt
9. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie – 67 500pkt
10. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Laskowej – 65 080pkt
11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach – 58 419pkt
12. Szkoła Podstawowa nr 36 w Bytomiu – 49 575pkt
13. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku – 47 958pkt
14. Przedszkole Sióstr Felicjanek im. św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie – 44 550pkt
15. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach – 43 990pkt pkt
16. Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim – 42 365pkt
17. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie – 41 800pkt
18. Niepubliczna Szkoła Rzemiosła im. św. Józefa w Wejherowie – 41 050pkt
19. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie - 40 254pkt
20. Szkoła Podstawowa nr 1 w Środzie Śląskiej – 37 550pkt
21. Przedszkole nr 8 im. Św. Jana Pawła II Sióstr Serafitek w Oświęcimiu – 36 275pkt
22. Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu – 35 365pkt
23. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Radzionkowie – 34 960pkt
24. Szkola Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Jelnej – 31 207pkt
25. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dorohusku – 30 916pkt
26. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju – 30 690pkt
27. II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Mikołaja Kopernika w Lesznie z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi – 30 290pkt
 
Uwaga! Informujemy, że w terminie od 5 lipca do 26 sierpnia nastąpi przerwa w obsłudze projektu "Zbieramto w szkole". 
W tym czasie: 
  • nie odbieramy telefonów,
  • nie odpisujemy na maile,
  • nie realizujmy odbiorów surowców. 
Wszystkie zgłoszone w tym czasie odbiory oraz wysyłki nagród będą zrealizowane po 26 sierpnia.

Zachęcamy do zgłaszania odbiorów za pomocą FORMULARZA przed przerwą wakacyjną.
 
! Jak co roku przypominamy, że czas na odebranie nagród za punkty uzyskane w roku szkolnym 2023/2024 kończy się 30 września 2024. Wymiany punktów na nagrody możecie dokonać w naszym sklepiku. 1 października stany wszystkich kont zostaną zresetowane, a punkty będą naliczane na poczet nowego roku szkolnego.
 
W tym roku do grona naszych Sponsorów dołączyli: Muduko, PROMIC, Media Rodzina, Wydawnictwo eSPe, GWP.pl, BUKI, Czu-czu, Aleksandra Kazimierczak - Ola Pedagog, "I weź tu się dogadaj", Marta Chorścińska - Pracownia Dobrych Relacji, Studnia Katechety i Kukuryku - jeszcze składamy ogromne podziękowanie za Wasze wsparcie!
Część nagród wprowadziliśmy w nowej formie online w postaci ebooków oraz pdf do druku.

Po wakacjach opiekę nad projektem przejmie nowy koordynator. Bardzo dziękuję Państwu za wspaniałe dwa lata współpracy i działania na rzecz misji i środowiska! Pozostaję we mnie ogrom wdzięczności za ten czas – doświadczenie Waszego zaangażowania, dobroci i otwartości na potrzeby drugiego człowieka były dla mnie niezmiernie budujące. Zawsze będę wspominać ten czas z rozrzewnieniem.:)
 

Z życzeniami udanych wakacji i wielu pięknych wspomnień,

Katarzyna Kropornicka
Opiekun projektu „Zbieramto w szkole”

 

Opublikowano dnia: 21-06-2024