Aktualności

Reportaż ze Szkoły Podstawowej w Studzienicach


Zapraszamy na prawdziwą ucztę dla oczu!Niektóre reportaże z Waszych zbiórek nie tylko sprawiają, że serce rośnie, ale stanowią również prawdziwą ucztę dla oczu. SP w Studzienicach jest z nami od samego początku "Zbieramto w szkole" i wciąż podejmuje się nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zbiórek. Serdecznie zapraszamy na relację z wyjątkowego kiermaszu na rzecz domu dziecka Hogar de la Esperanza w Santa Cruz w Boliwii. 

"Tydzień Matematyki, który obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Studzienicach od 11 do 15 marca postanowiliśmy zwieńczyć matematycznym kiermaszem z przeznaczeniem na cel charytatywny i wybraliśmy pomoc dzieciom z domu dziecka Hogar de la Esperanza w Boliwii w ramach projektu misyjnego "Adopcja Nadziei w domu dziecka w Boliwii". 
Uczniowie podjęli wyzwanie upieczenia słodkości na kiermasz, a zadanie było dla nich kreatywne, gdyż wypieki miały mieć kształty matematyczne, zawierać w nazwie liczbę PI lub być ozdobione symbolami matematycznymi. Stąd też nasz kiermasz ogłoszony był pod hasłem "Pi-food". Wolontariuszki podsumowały zebrane datki i dzięki wrażliwym sercom i pomocnym dłoniom naszych młodych darczyńców udało się zebrać 700 zł i taką kwotą wsparliśmy podopiecznych Domu Dziecka za pośrednictwem Sekretariatu Misyjnego Księży Sercanów.
Kolejny raz jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich rodziców, którzy doskonale rozumieją ideę naszego szkolnego wolontariatu, że "Każdy może zrobić coś, ale wspólnie możemy naprawdę dużo!"

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności oraz talentu kulinarnego i dekoracyjnego uczniów! Składamy ogromne podziękowania koordynatorce, Pani Halinie, oraz całej społeczności Szkoły Podstawowej w Studzienicach za 9 lat wspólnych działań na rzecz misji - życzymy sobie drugie tyle i jeszcze więcej, współpraca z Wami to sama przyjemność.:)
 

Opublikowano dnia: 22-05-2024