Aktualności

Dzień Ziemi 2024


Zajęcia ekologiczne w SP nr 27 im. Marii Montessori w LublinieWczoraj, 22 kwietnia 2024, przypadł 54. Dzień Ziemi - międzynarodowe ekologiczne wydarzenie. Tego dnia nasze myśli w szczególny sposób krążyły wokół naszej planety i tego, w jaki sposób możemy zadbać o środowisko w trosce o następne pokolenia.

Z okazji Dnia Ziemi dzieci i młodzież często podejmują się specjalnych działań na rzecz przyrody: sprzątania najbliższej okolicy lub lasów, zbiórki elektroodpadów czy sadzenia drzew. Ogłaszane są również konkursy z zakresu ochrony środowiska. "Zbieramto w szkole" świętowało ten dzień w sposób szczególny poprzez zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów jednej z lubelskich szkół. Mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie. Podczas wspólnych zajęć zastanawialiśmy się, jak można połączyć termat ochrony środowiska i misji. Opowiedzieliśmy o ilości wody niezbędnej do wyprodukowania jednej bawełnianej koszulki - 2700 litrów, co odpowiada zapotrzebowaniu na wodę pitną na 2,5 roku dla dorosłej osoby. Ten temat stał się wyjściem do rozmowy o sposobach oszczędzania wody. Następnie przybliżyliśmy uczniom zasady segregacji śmieci oraz zachęciliśmy do porządków w najbliższym domowym otoczeniu i przyniesienia na zbiórkę róznych niepotrzebnych już przedmiotów: zużytych baterii, starych telefonów i laptopów, wycofanych z obiegu monet, niedziałających zegarków tarczowych, zepsutej srebrnej biżuterii, zdekompletowanych klocków LEGO, za małych i nienoszonych już ubrań, starych sprzętów AGD/RTV. Rzeczy te często zalegają w naszych mieszkaniach, a ich odpowiednia utylizacja może jeszcze zdziałać wiele dla środkowiska naturalnego i misji.

DziękujeMY za tak ciepłe przyjęcie i dużą aktywność podczas zajęć! Wierzymy, że zmienicie świat na lepsze.:)

Przypominamy o naszym konkursie na kreatywną akcję ekologiczną - reportaże możecie przesyłać do 30 kwietnia na nasz adres mailowy [email protected]
Opublikowano dnia: 23-04-2024