Aktualności

W gościnie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie


Przybliżamy Afrykę uczniom klas I-III :)Tydzień temu mieliśmy kolejną okazję do spotkania z naszymi małymi darczyńcami z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie, która niedawno włączyła się w nasz projekt.
Podczas lekcji nie tylko przybliżyliśmy zasady działania akcji "Zbieramto w szkole", ale przede wszystkim opowiedzieliśmy o prowadzonej przez nas działalności misyjnej, skupiając się głównie na Afryce - Czadzie, Tanzanii oraz Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie prowadzimy nasze projekty. Pokazaliśmy filmiki i zdjęcia z misji, opowiedzieliśmy o realiach życia w Afryce, procesie budowy studni, zainteresowaliśmy uczniów ciekawostkami o Tanzanii, odpowiedzieliśmy na pytania. Zajęcia podsumowaliśmy quizem, a na koniec każdy chętny miał okazję przebrać się w akcesoria - pamiątki od naszych misjonarzy.
Kolejny raz doświadczyliśmy Waszej ogromnej gościnności. Serce rosło widząc, jak bardzo uczniowie byli zainteresowani i aktywni. Na koniec zostaliśmy obdarowani pięknymi upominkami. Dziękujemy Pani Dagmarze za zaproszenie oraz całej społeczności szkoły za tak serdeczne przyjęcie!

Przedstawiamy krótki reportaż fotograficzny.
Jeżeli chcielibyście, abyśmy poprowadzili zajęcia misyjne w Waszej szkole lub przedszkolu na terenie Lublina, Olsztyna lub Bydgoszczy, zapraszamy do kontaktu mailowego na [email protected].
Opublikowano dnia: 20-03-2024