Aktualności

Zbiórka odzieży w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach


"Akcja dodaje nam skrzydeł i otwiera serca"Z radością dzielimy się pierwszym reportażem ze zbiórki ubrań, jaki otrzymaliśmy prosto z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. bł. Karoliny Kózkówny w Ilkowicach od s. Pauliny Gemmy Zajdel:

"Początkiem października rozpoczęliśmy zbiórkę odzieży na rzecz noworodków z Afryki w ramach projektu "Zbieramto w szkole". Nasza akcja spotkała się z ogromną życzliwością ze strony rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Zebraliśmy wspólnie 3 duże paczki wypełnione po brzegi ubrankami i skarpetkami dziecięcymi, koszulami, koszulkami młodzieżowymi, bluzami, spodniami, odzieżą damską i męską na wszystkie pory roku oraz bucikami dla dziewczynek i chłopców na każdą okazję. Wszystkie ofiarowane ubrania były w bardzo dobrym stanie, co sprawiło nam tym więcej radości w trakcie pakowania rzeczy do wysyłki.
 
Za nami co prawda dopiero pierwsza tura zbiórki, ale już widzimy jej owoce w postaci uśmiechów na twarzach naszych najmłodszych darczyńców :)
Projekt w szkole przynosi już pierwsze owoce:
- wzrosło zainteresowanie wśród uczniów tematyką misji;
- nowe osoby z kl. 1-2 zapisały się do Szkolnego Ogniska Misyjnego, by podczas cotygodniowych spotkań poznawać codzienne życie swoich rówieśników z krajów misyjnych i nieść im pomoc nie tylko wsparciem materialnym, ale przede wszystkim duchowym;
- coraz większym zainteresowaniem cieszy się także Szkolny Klub Wolontariatu „PRZYSTAŃ DOBRA”.

Na naszych oczach stają się więc rzeczywistością słowa zacytowane przez św. Pawła, że: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35). To dodaje nam skrzydeł i otwiera serca na organizowanie dalszych zbiórek. Kolejną planujemy na kwiecień 2024 roku."

Cieszymy się, że coraz więcej szkół i przedszkoli dołącza do zbiórki odzieży i tekstyliów, dzięki której sprzątacie swoje szafy i ratujecie noworodki w RŚA. 
 

Opublikowano dnia: 20-11-2023