Aktualności

Tydzień Misyjny 2023


Pobierz scenariusze lekcji i przeprowadź zajęcia misyjne w swojej placówce!W ostatnią niedzielę 22 października 2023 r. obchodziliśmy 97. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny to czas, w którym szczególnie modlimy się za misje i misjonarzy, opowiadamy o dziełach misyjnych oraz wspieramy je materialnie.

Chcemy serdecznie podziękować za Waszą działalność na rzecz misji - dzięki zbiórkom baterii, dużego AGD/RTV, klocków LEGO, puszek oraz srebrnego i złotego "złomu" wybudowaliśmy już cztery studnie głębinowe w Czadzie. Dochód z telefonów komórkowych, tabletow oraz laptopów zasila fundusz budowy studni głębinowych w Tanzanii. "Dobre monety" wspiarają dzieci z domu dziecka w Santa Cruz w Boliwii, a zegarki Sercański Dom dla Dziewcząt KDF na Filipinach. Nowa zbiórka ubrań pomaga ratować noworodki w Republice Środkowoafrykańskiej.
DziękujeMY!

Z okazji Tygodnia Misyjnego dzielimy się dziś z Wami scenariuszami zajęć misyjnych, które możecie przeprowadzić w swoich szkołach i przedszkolach. Konspekty podzieliliśmy na trzy kategorie: przedszkola i grupy wczesnoszkolne (klasy I-III), klasy IV-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. W naszych materiałach znajdziesz wszelkie niezbędne pomoce, prezentacje oraz załączniki do odtworzenia i druku.

Scenariusze oraz prezentacje możesz pobrać z zakładki strefa nauczyciela. 

Opublikowano dnia: 24-10-2023