Aktualności

Reportaż z SP nr 364 w Warszawie


"Zachęcamy do postaw i nawyków przyjaznych środowisku oraz pomocy potrzebującym!"Choć wakacje trwają w najlepsze, odbiory surowców można zgłaszać do nas nieprzerwanie. Zespół "Zbieramto w szkole" nie próżnuje i już przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie próżnują również nauczyciele. Od Pani Małgorzaty Bąk - koordynatorki akcji w SP nr 364 w Warszawie - otrzymaliśmy relację podsumowującą zbiórkę w jej szkole.

"Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie od kwietnia 2021 roku czynnie bierze udział w projekcie „Zbieramto w szkole”. Inicjatorem i koordynatorem działań jest Wolontariat. Na terenie szkoły (przy dwóch wejściach głównych do budynku) zostały umieszczone plakaty informujące o projekcie oraz pudełka na zużyte baterie. Dzięki takiemu usytuowaniu pudełek, zbiórka trwa nieprzerwanie - każdy ma dostęp i możliwość oddania zużytych baterii. Dodatkowo, informacja o projekcie zamieszczona jest na stronie internetowej szkoły. Ponadto, wolontariusze na bieżąco przesyłają informacje do uczniów, rodziców i nauczycieli informując o podjętych działaniach.
W styczniu 2023 r. oddaliśmy do recyklingu 90 kg zużytych baterii oraz w sierpniu 2023 r. – kolejne 90 kg. Oczywiście zbiórka nadal trwa!
Poprzez działanie praktyczne - zbiórkę zużytych baterii oraz edukację ekologiczną zachęcamy społeczność SP 364 w Warszawie do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, postaw i nawyków przyjaznych środowisku oraz pomocy potrzebującym!"

Serdecznie dziękueMY za przesłany reportaż oraz przekazaną darowzinę! Cieszmy się na perspektywę dalszej współpracy w zbliżającym się wielkimi krokami roku szkolnym 2023/2024. :)


Opublikowano dnia: 10-08-2023