Aktualności

„Zbieram to w szkole" w ZSO nr 3 w Sosnowcu


Zobaczcie działania Szkolego Klubów Wolontariatu!Cieszymy się, że coraz więcej Szkolnych Klubów Wolontariatu podejmuje się organizacji zbiórek w swoich szkołach. Otrzymaliśmy relację od Pani Beaty Chylak - koordynatorki projektu z ZSO nr 3 w Sosnowcu - która tak relacjonuje przebieg akcji:

„Nasz szkoła – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu - przystąpiła do projektu „Zbieram to w szkole" którego ideą jest pomoc bez pieniędzy. Zbiórka była prowadzona przez Szkolny Klub Wolontariatu na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. W akcji uczestniczyli uczniowie  zarówno szkoły podstawowej jak i liceum, do zbiórki dołączyli także nasi nauczyciele.
W ramach akcji udało nam się zebrać srebrny złom oraz prawie 15 kg monet - pieniędzy z całego świata, aktualnie używanych oraz wycofanych z obiegu, które często zalegają w domu bez możliwości ich wykorzystania.
Akcja zainteresowała nas ze względu na połączenie ekologii z działaniami charytatywnymi, ponieważ wszystkie te przedmioty zostaną poddane „dobroczynnemu recyklingowi” a zysk z akcji zostanie przekazany na  pomoc rozwojową dla najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej."

Dziękujemy za nadesłany reportaż oraz przekazane surowce!Opublikowano dnia: 12-05-2023