Aktualności

Nauka przez zabawę


Zapraszamy do obejrzenia relacji z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni.Koniec roku coraz bliżej - daje się to odczuć w ilości paczek, które do nas spływają. Cieszymy się, że otwieracie nam również drzwi do Waszych szkół i przedszkoli, wysyłając nam reportaże podsumowujące zbiórki zorganizowane w II semestrze roku szkolnego 2022/2023. Pani Ewa Górczyńska, koordynatorka naszej akcji w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni, nie tylko zorganizowała w swojej placówce zbiórkę baterii, ale również przeprowadziła zajęcia rozwijające świadomość ekologiczną:
 
"W II semestrze roku 2022/2023 w naszej szkole – Zespole Szkół im. Janusza Korczaka odbywały się zajęcia dla klas 1-2-3 „ Segregacja odpadów” w ramach projektu "Zbieramto w szkole". Wykorzystana została w tym celu publikacja składająca się z sześciu kart z pojemnikami na odpady. Szczególne miejsce zajął pojemnik z symbolem przekreślenia – zakaz wyrzucania poza przeznaczonymi do tego miejscami odpadów nieprzetwarzalnych, zagrażających środowisku. Tutaj było miejsce na baterie. W naszej szkole wszyscy znają  specjalne kartony biało - czerwone z przeznaczeniem na baterie. Uczniowie klas starszych 4-5 przygotowali plakat informujący o niebezpieczeństwie ze strony baterii. Następnie przygotowaliśmy 5 kartonów baterii do recyklingu. W pracach szczególnie pomagał Wiktor – uczeń klasy 3 u.u.
Poprzez zabawy rozwijamy w najmłodszych świadomość ekologiczną i poczucie odpowiedzialności za swoje środowisko. Nasza akcja trwa drugi rok szkolny i będzie kontynuowana w kolejnych latach."

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy o ochronie środowiska oraz przekazane baterie. Dochód zostanie przeznaczony na budowę studni w Czadzie.


Opublikowano dnia: 31-05-2023