Aktualności

Wyniki konkursu plastycznego "Pomoc bez pieniędzy"


Zapraszamy na podsumowanie i przedstawienie zwycięzkich pracPierwszy w historii "Zbieramto w szkole" konkurs plastyczny trwał od 22 lutego do 7 kwietnia 2023 r. Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wszyscy poprzez swoje codzienne decyzje i działania realizowane w najbliższym otoczeniu możemy przyczynić się do zmiany świata na lepsze. Dodatkowym celem był rozwój kreatywności i umiejętności plastycznych uczestników projektu. Dziś mamy przyjemność zaprosić Was na podsumowanie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników i przedstawieniem zwycięzkich prac.

Odzew na konkurs platyczny był ogromny i dosłowie zasypaliście nad paczkmi! Otrzymaliśmy przesyłki od 56 szkół i przedszkoli, które w sumie przesłały nam 224 prace plastyczne. Zastosowaliście rozmaite techniki - były prace przestrzenne, instalacje, kolaże, szkice, rysunki wykonane farbami i kredkami. Większość prac została wykonana technikami mieszanymi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszej niezwykłej kreatywności!
W pracach poruszaliście bardzo ważne problemy - oprócz przedstawienia obszaru naszych działań projektowych - zbierania surowców, z których zysk pomaga nam budować studnie głębinowe w Czadzie i Tanzanii, a także wspiera dzieci z domów dziecka w Boliwii i na Filipinach, dotykaliście też takich tematów jak krwiodawstwo, oddanie włosów dla osób chorych na raka, pomoc osobom starszym, bezdomnym, chorym na depresję i wykluczonym, ochronę zwierząt czy wolontariat m.in. w schorniskach dla psów. Wiecie, że zmienić świat na lepsze można również poprzez codzienną pomoc rodzicom w wykonywaniu domowych obowiązków, pomoc kolegom i koleżankom w lekcjach jak i zwyczajną-nadzwyczajną życzliwość dla spotykanych codziennie osób. Wasze prace i wrażliwość głęboko nas poruszyły, zatrzymaliśmy się nad każdą jedną pracą. 

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych:  przedszkola, klasy 0-3, 4-6 i 7-8 szkół podstawowych. W ocenie kierowaliśmy zgodnością z tematem, wartością merytoryczną prac plastycznych, walorami estetycznymi i pomysłowością.
Z radością prezentujemy zwycięzców konkursu:

Kategoria przedszkola:
I miejsce - Ignacy, grupa 4-latków, Oddział Przedszkolny SP w Brojcach - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 2000 pkt. dla swojego przedszkola.
II miejsce - Magdalena, grupa 5-latków, Prywatne Przedszkole "Calineczka" w Toruniu - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1500 pkt. dla swojego przedszkola.
III miejsce - Jakub, grupa 4-latków, Przedszkole Niepubliczne "Bajkowe Wzgórze" w Bydgoszczy - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1000 pkt. dla swojego przedszkola.

Kategoria 0-3:
I miejsce - Zuzanna, kl. III, SP w Izabelinie - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 2000 pkt. dla swojej szkoły,
II miejsce - Adrianna, kl. III, ZSP w Studzienicach - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1500 pkt. dla swojej szkoły,
III miejsce - Zuzanna, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddz. Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie -  otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1000 pkt. dla swojej szkoły.

​Kategoria 4-6:
I miejsce - Zuzanna, kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa w Byczynie - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 2000 pkt. dla swojej szkoły,
II miejsce - Maciej, kl. IV, ZSP w Studzienicach - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1500 pkt. dla swojej szkoły,
III miejsce - Mateusz, kl. VI, SP im. Jana Pawła II w Lubatowej - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1000 pkt. dla swojej szkoły.

​Kategoria 7-8:
I miejsce - Kacper, kl. VIII, Zespół Szkół w Trzebosi - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 2000 pkt. dla swojej szkoły,
II miejsce - Gracjan, kl. VIII, Zespół Szkół Publicznych im. Jana Brzechwy w Łęknicy - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1500 pkt. dla swojej szkoły.,
III miejsce - Oliwier, kl. VIII, Szkoła Podstawowa nr 129 w Krakowie - otrzymuje nagrodę-niespodziankę i 1000 pkt. dla swojej szkoły.


Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszytkim uczestnikom i koordynatorom za zangażowanie!

Opublikowano dnia: 17-04-2023