Aktualności

Rozpoczynamy konkurs specjalny na zbiórkę srebrnego "złomu"


To już ostatni konkurs specjalny w roku szkolnym 2022/2023!Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,

Startujemy z konkursem specjalnym na zbiórkę srebrnego „złomu”, który potrwa od 24 kwietnia do 26 maja 2023 r.! Jest to ostatni konkurs specjalny w roku szkolnym 2022/2023. Dochód uzyskany z recyklingu srebra zostanie przekazany na budowę studni głębinowych w Czadzie. 

Zbieramy: 
  • zerwane łańcuszki,
  • pojedyncze kolczyki,
  • pierścionki (np. bez oczka),
  • zawieszki,
  • bransoletki itp.

Do 26 maja wszystkie przesyłki powinny dotrzeć do nas - sugerujemy zakończenie zbiórki i wypełnienie formularza odbióru tydzień przed zakończeniem konkursu (19 maja).
Zachęcamy, żeby w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego do wysyłanej biżuterii dołączać inne uzbierane przedmioty (z wyjątkiem baterii) – telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy, "Dobre monety", zegarki czy klocki LEGO.  Przypominamy, że te placówki, które do dnia 9 czerwca zgromadzą na swoim koncie min. 30 000 pkt. uzyskają tytuł: "Szkoły z misją", potwierdzony przez nas specjalnym dyplomem przesyłanym drogą pocztową. 

Nagrody konkursowe:
I miejsce – 3000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
II miejsce – 2000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
III miejsce – 1000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka.
Dodatkowo tradycyjnie każda szkoła, która weźmie udział w konkursie, otrzyma 500 pkt nagrody, niezależnie od tego, ile gramów srebra odda.

UWAGA! Zastrzegamy, że punkty będą przyznawane po weryfikacji przez jubilera zawartości srebra w przesłanej biżuterii.


Jak wysłać? 
  • na nasz koszt
Odbierzemy srebrny „złom” na nasz koszt, gdy uzbiera się minimum 50 g lub gdy łączna waga srebra wraz z pozostałymi uzbieranymi przez szkołę bądź przedszkole surowcami (z wyjątkiem baterii) będzie wynosić minimum 10 kg. Odbiór zgłaszacie poprzez wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie w zakładce „zgłoś odbiór." Następnie należy zapakować biżuterię (wraz z pozostałymi uzbieranymi rzeczami) do mocnego kartonu i przesłać nam drogą mailową nam informację o jego wadze i wymiarach (długość, szerokość, wysokość). Po otrzymaniu wiadomości będziemy mogli zamówić odbiór.
Zachęcamy do skorzystania z opcji wysyłki DPD Pickup, która jest w tym momencie najtańszą opcją przesyłania paczek, pozwalając nam oszczędzić i przeznaczyć na misje więcej pieniędzy. Najbliższy punkt nadnia znajdziecie TU.
 
  • na własny koszt
Jeżeli uzbieracie mniej niż 50 g srebrnego „złomu” lub waga wszystkich uzbieranych przez placówkę rzeczy nie przekroczy 10 kg, zachęcamy do dołożenia cegiełki do misji i wysłania paczki na własny koszt.

Adres do wysyłki:
Sekretariat Misyjny Księży Sercanów
Projekt “Zbieramto w szkole”
ul. Radzyńska 3a
20-850 Lublin


Zapraszamy do odwiedzenia zakładki "strefa nauczyciela", skąd możecie pobrać plakat promujący zbiórkę.
W razie pytań prosimy o widomość poprzez maila: [email protected]

Życzymy obfitych zbiorów!

Opublikowano dnia: 24-04-2023