Aktualności

Międzyklasowy konkurs na zbiórkę baterii w PSP nr 19 w Radomiu


"Po raz kolejny mogliśmy wspólnie przyłączyć się do zbiórki na szczytny cel."Pani Magdalena Brożyna, nauczycielka w PSP nr 19 w Radomiu, w celu zmotywowania swoich podopiecznych do zbiórki zużych baterii, wpadła na pomysł rozbudzenia wśród nich ducha współzawodnictwa. Koordynatorka akcji tak relacjonuje przebieg zbiórki w jej placówce:

"Wzorem ubiegłego roku szkolnego kontynuowalismy w naszej szkole akcję, która polegała na zbiórce zużytych baterii w ramach projektu edukacyjno - ekologicznego 'Zbieramto w szkole'. W związku z powyższym w listopadzie 2022 r. został ogłoszony w naszej szkole konkurs dla klas I-III 'Zbieramy zużyte baterie'. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie były bardzo zaangażowanie w zbiórkę i wraz z Rodzicami wrzucali do przygotowanych wcześniej pudełek zgromadzone w domach zużyte baterie. 6 grudnia 2022 r. został rozstrzygnięty konkurs. Najwięcej baterii zebrali uczniowie klasy 1a. Łącznie udało nam się zebrać 150 kg baterii. Wszystkie baterie zostały zapakowane i przekazane Organizatorom projektu.
Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspólnie przyłączyć się do zbiórki na szczytny cel."
 

Serdecznie dziękujemy za relację oraz przekazaną darowiznę! Gratulujemy zwycięzkiej klasie 1a. :)


 

Opublikowano dnia: 19-04-2023