Aktualności

Reportaż ze zbiórek w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie


"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego"Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie dołączyła do naszego projektu w bieżącym roku szkolnym, a już może pochwalić się imponującymi wynikami zbiórek. Przyświecający jej cytat papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” jest nam bliski. Pani Agnieszka Kiełtyka, koordynatorka akcji, tak relacjonuje akcję przeprowadzoną w jej szkole:

Szkoła Podstawowa nr 8 w Tarnowie po raz pierwszy dołączyła do akcji "Zbieramto w szkole". Zbiórka rozpoczęła się we wrześniu 2022, a zakończyła w lutym 2023 r. Z ogromnym zaangażowaniem do akcji włączyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wspólnie zebraliśmy 28 kg dobrych monet oraz 1 kg zegarków, które przekazujemy na rzecz projektu "Zbieramto w szkole". Wzięliśmy udział w projekcie, ponieważ akcje charytatywne przeprowadzone w szkole odgrywają dużą rolę - uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają ich empatię. Biorąc udział w zbiórce pokazaliśmy uczniom, że warto był życzliwym, tolerancyjnym, kształtujemy ich pozytywną postawę wobec potrzebującego, pokazujemy, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Wymiar ekologiczny projektu "Zbieramto szkole" również jest bardzo ważny, pokazuje w jaki sposób można pomóc środowisku naturalnemu promując recykling, a tym samym wspierać najbiedniejsze kraje. Na pewno to nie będzie ostania nasza akcja w ramach „Zbieramto w szkole”.

Serdecznie dziękujemy za przesłany reportaż i przekazaną darowiznę! Wesprze ona dwa domy dziecka - "Dobre monety" zasilą fundusz Hogar de la Esperanza w Santa Cruz w Boliwii, a zegarki Sercański Dom dla Dziewcząt Kasang Daughters Foundation w Cagayan de Oro na Filipinach.
<body id="cke_pastebin" absolute; top: -10px; width: 1px; height: 380px; overflow: hidden; margin: 0px; padding: 0px; left: -1000px;"><span rgb(0, 0, 0); font-family: aller, "Aller Display", "Open Sans", Arial, sans-serif; font-size: 18px; background-color: rgb(254, 254, 254);">Sercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 roku w Cagayan de Oro na FilipinachSercański Dom dla Dziewcząt (Kasanag Daughters Foundation) został założony w 1999 roku w Cagayan de Oro na Filipinach</body>

Opublikowano dnia: 29-03-2023