Aktualności

Kreatywny pomysł na zbiórkę "Dobrych monet" w SP STO w Siedlcach


"Nie tylko pieniędzmi można wspierać innych, ale także wspólną pracą!"Otrzymaliśmy kolejny reportaż, którym z radością możemy się z Wami podzielić - tym razem ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Siedlcach, która w ramach projektu "Zbieramto w szkole" zbierała "Dobre monety". Koordynatorem akcji jest Pani Anna Kowalik, która tak opisuje zbiórkę:

'Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Siedlcach w roku szkolnym 2021-2022 postanowiła przyłączyć się do akcji zbiórki "Dobrych monet". Naszą motywacją była chęć pomocy dzieciom z domu dziecka w Santa Cruz w Boliwii.   

Pierwszym etapem działań było nagłośnienie akcji. Wydrukowane zostały plakaty informacyjne. Wszyscy uczniowie zostali wprowadzeni w temat poprzez specjalne lekcje związane z akcją oraz filmy ukazujące realne wsparcie dzięki dobrym monetom.  Następne przygotowano specjalne stałe miejsce zbiórki. Wolontariusze odwiedzali wszystkie klasy i zbierali datki osobiście. Monety były na bieżąco ważone, a ich masa była odnotowywana w zeszycie.  

Aby przyspieszyć akcję i zwiększyć jej efektywność w roku 2022- 2023 w trakcie szkolnego balu karnawałowego klasa 8 zorganizowała kiermasz, podczas którego za odpowiednią masę monet można było kupić ciasto, gofry, popcorn i inne smakołyki.  W ciągu bardzo krótkiego czasu udało się uzbierać 23,2 kg monet.  Dzięki akcji wolontariusze mogli uczyć się współpracy w grupie i odkrywać swoje mocne strony w zakresie organizowania się. Podczas kiermaszu czuły, że robią coś ważnego, znaczącego. Zauważyły, że nie tylko pieniędzmi można wspierać innych, ale także wspólną pracą.   Wszystkie osoby, które przyłączyły się do zbiórki uczyły się wrażliwości na potrzeby innych a także odpowiedzialności za drugiego człowieka. 

Akcja zbiórki "Dobrych monet" przyniosła same pozytywne rezultaty w rozwijaniu uczniów. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć dzieci z domu dziecka w Santa Cruz w Boliwii.'   

Serdeczne dziękujemy za zaangażowanie koordynatora akcji oraz uczniów! Nieustannie podziwiamy kreatywne pomysły szkół i przedszkoli, które pomagają urozmaicać przeprowadzane zbiórki i uzyskiwać tak świetne wyniki. Gratulujemy!
Opublikowano dnia: 10-03-2023