Aktualności

Zbiórka "Dobrych monet" w SP nr 1 w Niepołomicach


Cała społeczność szkolna przyjęła tę inicjatywę z radością!Pani Helena, koordynatorka projektu "Zbieramto w szkole"  w SP nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach, nadesłała do nas reportaż ze zbiórki "Dobrych monet". Z radością dzielimy się nim z Wami!

 "Zbiórka "Dobrych monet" w naszej Szkole Podstawowej nr 1  im. Tadeusza Kościuszki w Niepołomicach trwała od 7.11.2022 do 25.01.2023 r. Zdecydowaliśmy się na wzięcie udzaiału w akcji z chęci niesienia pomocy dzieciom z domu dziecka w Santa Cruz w Boliwii. Cała społeczność szkolna przyjęła tę inicjatywę z radością. Możemy pochwalić się dużym zaangażowaniem szkolnego wolontariatu w zbiórkę monet. Wolontariusze w czasie wolnym chodzili po szkole, przekazując informacje o zbiórce i udzielalając dokładnej informacji na jaki cel dokładnie zbieramy. Dodatkowo w naszej szkole pojawiły się plakaty promujące zbiórkę - pomoc dzieciom z domu dziecka „Hogar de la Esperanza” Do zbiórki przyłączali się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele.
Finalnie udało nam się zebrać 8,5 kg - przede wszystkim polskich groszy. Przekazaliśmy również 115 zł na konto fundacji na cel budowy studni w Czadzie. Cały czas zbieramy również w szkole baterie i klocki LEGO."

DziękujeMY za tak ciepłe przyjęcie inicjatywy zbiórki i wszystkie przekazane przez Was darowizny! :)


Opublikowano dnia: 03-02-2023