Aktualności

Reportaż ze zbiórki "Dobrych monet" w ZSZ Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce


'„Zbieram to w szkole” łączy pomoc innym i pomoc środowisku!'Pani Renata Florcza, opiekun zbiórki w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, nadesłała do nas reportaż z konkursu specjalnego na zbiórkę "Dobrych monet", który odbył się w pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.

"Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce od 8 X – 10 XI 2022r. prowadził zbiórkę „Dobrych Monet”. Udało się zebrać 9 kg różnych monet. Monety zbieraliśmy w dwóch miejscach: przy wejściu do szkoły z pomocą pań woźnych oraz w zapleczu sali biologicznej. W zbiórce uczestniczył każdy chętny uczeń. Przede wszystkim były to klasy I, II i III technikum. Spośród uczestników zbiórki wyłoniliśmy trzech indywidualnych zwycięzców, czyli osoby, które zebrały najwięcej kg monet. Otrzymają nagrody, które wcześniej wymieniliśmy za punkty z ubiegłorocznej zbiórki. Klasa 3F posegregowała i spakowała monety wg. wytycznych.
Zbiórka będzie kontynuowana w II semestrze, ponieważ akcja „Zbieram to w szkole” to ciekawe połączenie pomocy innym z pomocą dla środowiska. Daje podwójne a nawet potrójne zyski: coś zbudujemy, czegoś nie wyrzucimy do śmieci, zyskamy ciekawe nagrody. Najważniejszym jest jednak pomoc innym ludziom i dbanie o środowisko. Biorąc udział w tej akcji po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej i „grosz do grosza a będzie kokosza”.

Gratulujemy pomysłu na konkurs wewnętrzny na zbiórkę, który wprowadził element współzawodnictwa i życzymy dużych sukcesów w II semestrze!
Przypominamy, że aktualnie trwa konkurs specjalny na zbiórkę telefonów.  Zachęcamy również do wzięcia udziału w I edycji konkursu plastyczego "Pomoc bez pieniędzy" - serdecznie zapraszamy! 

Opublikowano dnia: 20-02-2023