Aktualności

​Zbiórka baterii w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni


Zbiorka baterii stała się lekcją ekologii Zespół Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni już kolejny rok zbiera baterie razem z nami. Pani Ewa, koordynatorka zbiórki, tak opisuje akcję przeprowadzoną w szkole:

"Kolejny rok szkolny uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”. W roku szkolnym 2022/2023 wzorem poprzedniego roku zbieramy głównie baterie. Zbiórka ma charakter „ pomocy bez pieniędzy”. Dzięki zbiórce pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiło na wysypiska śmieci. Nauczyciele naszej szkoły przeprowadzili lekcje o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Uczniowie kl. 4-7 u.u. uczestniczyli w bibliotece szkolnej w zajęciach z teatrzykiem kamishibai i  zapoznali się z bajką „Na tropie Śmieciowego Potwora”, następnie przypomnieli sobie zasady segregacji śmieci. Starsi uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne wykorzystując tablice multimedialne."

Serdecznie dziękujeMY za podarowane baterie i przeprowadzoną lekcję ekologii! Cieszymy się, że nasz projekt może być okazją do wcielania jej w życie. :)

Opublikowano dnia: 19-12-2022