Aktualności

Reportaż z konkursu specjalnego na zbiórkę "Dobrych monet" w SP nr 3 w Złotoryi


"Akcja połączyła pokolenia"Zanim podsumujemy konkurs na "Dobre monety", pragniemy podzielić się nadesłanymi przez Was reportażami ze zbiórek. Cieszymy się, mogąc zobaczyć, jak od środka wyglądała akcja, której owoce tak licznie do nas spłynęły. Pani Dorota, koordynatorka akcji w w SP w Złotoryi, tak zrelacjonowała nam zbiórkę monet:

"Nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi przyłączyła się do akcji "Zbieramto w szkole". Uczniowie  w tym roku szkolnym biorą udział  konkursie specjalnym na zbiórkę „Dobrych monet”. Akcja trwa od 12 września do 10 listopada 2022. Zbiórkę ogłosiły koordynatorki projektu - pani Dorota i pani Krystyna - poprzez rozwieszenie plakatów na tablicach informacyjnych przy wejściu do szkoły. Informacja o akcji została udostępniona również na stronie szkoły wraz z filmem o sytuacji dzieci w Boliwii. Film ten poruszył wiele serc dzieci i dorosłych. Udział w zbiórce dał wiele satysfakcji uczniom z faktu, że mogą pomóc tym, którzy bardzo tego potrzebują. Był dobrą lekcją empatii.

Do tej pory zebraliśmy ogrom monet, nie tylko z Polski, ale i z całego świata - tych będących aktualnie  w użytku i jak i wycofanych. Zysk z wymiany i sprzedaży "Dobrych monet" zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Domu Dziecka w Santa Cruz w Boliwii. Wielu uczniów zaangażowało się w zbiórkę - niektórzy z nich przynosili kilka monet, a inni kilka kilogramów. Akcja połączyła pokolenia, ponieważ w zbieranie monet włączyły się całe rodziny. Swój wkład w zbiórkę mieli także nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy oddali zawartość skarbonek. Uczniowie skrupulatnie segregowali zebrane monety na te aktualnie będące w obiegu - polskie grosze i złotówki, polskie monety z okresu PRL oraz  zagraniczne. W sumie uzbieraliśmy imponującą ilość prawie 30 kilogramów „Dobrych monet”."

Jeszcze raz dziękujeMY za nadesłany reportaż i gratulujemy tak świetnego wyniku! Ogromnie cieszy nas, że nasz projekt łączy pokolenia i angażuje całą społeczność szkoły.:)


Opublikowano dnia: 18-11-2022