Aktualności

Niezwykły pomysł na zbiórkę "Dobrych monet" w SP w Toporzysku


Dochód ze sprzedanych kalendarzyków został przeznaczony na zbiórkę "Dobrych monet"SP w Toporzysku już trzykrotnie otrzymała tytuł "Szkoły z misją". Tym bardziej cieszy nas fakt, że  szkoła nie ustaje w poszukiwaniu nowych pomysłów na motywowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w zbiórkach. Koordnatorka projektu w szkole, Pani Grażyna Rapacz, wysłała nam relację z konkursu specjalnego na zbiórkę "Dobrych monet". 

"Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Toporzysku biorą udział w projekcie ,,Zbieramto w szkole”. Także w tym roku nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Szczególnie zaangażowani są uczniowie z klas I-III. Aby zebrać dużo ,,Dobrych monet”, przygotowano do wydruku kalendarzyki na rok 2023, do zilustrowania których dzieci wykonały prace plastyczne. Wybrano 10 różnorodnych prac, które następnie zamieszczono w kalendarzach. Sprzedażą wydrukowanych kalendarzyków zajęli się uczniowie z klasy III. Dochód ze sprzedanych kalendarzyków i breloczków został przesłany do organizatorów "Zbieramto w szkole'". Paczka z "Dobrymi monetami" ważyła 15 kg i 20dag."

Pani Grażynie serdecznie gratulujeMY świetnego pomysłu! Całej społeczności szkoły dziękujemy za zaangażowanie i przekazane środki, które przekażemy na Dom Dziecka w Santa Cruz w Boliwii


 

Opublikowano dnia: 25-11-2022