Aktualności

Reportaż ze zbiórki surowców w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mołtajnach


"Wzrastamy poprzez pomoc innym"Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem zbiórki baterii, telefonów komórkowych smartfonów i tabletów w SP im. Jana Pawła II w Mołtajnach. Szkoła dołączyła do "Zbieramto w szkole" w maju, a przez krótki czas udało jej się osiągnąć niesamowite rezltaty i tymsamym zrobić bardzo dużo dla potrzebujących i środowiska.:)

"Do projektu 'Zbieram to w szkole' przystąpiliśmy w maju 2022 r. i już wiemy, że będziemy nadal kontynuować naszą zbiórkę. W akcję zaangażowali się nauczyciele, pracowniczy szkoły, cała społeczność uczniowska, a także nasi znajomi i przyjaciele. 
Wspólnie zebraliśmy 164 kg baterii, 1,3 kg telefonów komórkowych, 3 kg smartfonów oraz  1,4 kg tabletów. Dołączając do zbiórki chcieliśmy pokazać uczniom, jak w prosty sposób można pomóc środowisku naturalnemu, wspierać recykling, a tym samym w sposób niematerialny wspomóc najbiedniejsze kraje Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej. Uczniowie w prosty sposób przekonali się, że pomaganie nic nie kosztuje, wystarczy zapytać w sklepach i wśród znajomych o niepotrzebne surowce i w ten sposób pomóc biedniejszym krajom w zaspokojeniu podstawowych potrzeb t.j. dostęp do wody, czy pomoc domom dziecka.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mołtajnach kierują się mottem swojego patrona 'Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi'. Wiemy, że warto dlatego warto pomagać."

Serdecznie dziękujeMY za obszerną relację ze zbiórki i nie możemy doczekać się współpracy w nowym roku szkolnym!  


 

Opublikowano dnia: 19-09-2022