Aktualności

Zbiórka srebra i złota w SP im. Unii Europejskiej w Karsiborze


„Srebro na wagę złota”  Niewątpliwie największym powodzeniem w naszym projekcie cieszą się zbiórki baterii, telefonów oraz Dobrych monet" - to relacje z tych zbiórek przesyłacie nam najczęściej. Niemałym urozmaiceniem jest dla nas reportaż nadesłany przez Panią Karolinę, koordynatorkę akcji w SP im. Unii Europejskiej w Karsiborze, która zorganizowała w swojej szkole zbiórkę srebra i złota:

"Do projektu "Zbieramto w szkole" prowadzonego przez Fundację Missio Cordis Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Karsiborze dołączyła z ogromną przyjemnością. Wolontariusze szkolnego koła Caritas zaprosili do projektu całą naszą społeczność szkolną oraz sympatyków naszej szkoły, by wszyscy mieli możliwość czynnego  zaangażowania  się w "dobroczynny recykling"!

A w jaki sposób udało się dotrzeć naszym wolontariuszom do tak szerokiej grupy darczyńców? Otóż przygotowali oni przepiękną gazetkę szkolną informującą o akcji zbierania złomu srebra i złota pt. „Szkatułka złomu srebra i złota”. Informacje były również  na bieżąco przekazywane na naszej szkolnej stronie internetowej. Miejsce gazetki na głównym holu szkoły pięknie komponowało się ze sztandarem naszej szkoły. Informacje również były na bieżąco przekazywane na naszej szkolnej stronie internetowej .

Akcja „Srebro na wagę złota” została zakończona z dniem 22 maja 2022r. Po sporządzeniu protokołu i przesłaniu zebranego złomu srebra i złota okazało się, że wspólnie zebraliśmy 2 g złota i 74 g srebra! Nasi działacze już wiedzą, że potęga i sukcesy takich projektów polegają nie na gadaniu, ale na konkretnym działaniu.:) Wolontariusze gotowi są dalej nieść dobro, tam gdzie wciąż jest go jeszcze za mało.

Bardzo dziękujemy Fundacji Missio Cordis, że możemy być częścią Waszych projektów."


My również dziękujeMY i ogromnie gratulujemy tak fantastycznych pomysłów na promocję i realizację zbiórki srebra i złota w Waszej szkole! 
Opublikowano dnia: 18-06-2022