Aktualności

Zbiórka baterii w Przedszkolu nr 64 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Warszawie


"Nasze przedszkole bierze udział w wielu projektach, ale ten jest wyjątkowy"Pani Elżbieta, koordynatorka projektu zbieramtowszkole.pl w  Przedszkolu nr 64 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka  w Warszawie, przesłała nam reportaż ze zbiórki zużytych baterii w jej placówce. Z radością dzielimy się nią:


"Od stycznia 2022 roku w ramach „Zbieramto w szkole” w naszym przedszkolu zbieraliśmy baterie. Zbiórka cieszyła się dużą popularnością. Uzbieraliśmy ponad 50 kg baterii.

Mimo, że akcja w naszej szkole została zakończona, to nadal dzieci i ich rodzice dostarczają nam zużyte baterie.  Z racji tak dużej reakcji rodziców, zaangażowania w zbiórkę, nasze przedszkole postanowiło kontynuować projekt zbieramtowszkole.pl w przyszłym roku szkolnym. Planujemy rozszerzyć akcję i oprócz baterii zamierzamy zbierać inne zbędne już nam materiały, które mogą pomóc innym.

Nasze przedszkole bierze udział w wielu projektach, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ spełnia dwie funkcje. Pomagamy biednym dzieciom z Afryki, ale też ratujemy naszą planetę. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy na udział w "Zbieramto w szkole" w naszym przedszkolu. Dzieci są bardzo wrażliwe na cierpienie i krzywdę innych, zarówno tych  z biednych krajów, jak i dotkniętych wojną.  Takie projekty uczą ich empatii, niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki akcji mniej odpadów zanieczyszcza naszą planetę. „Zbieramto w szkole” podsuwa nam gotowe pomysły do realizacji treści społecznych i ekologicznych w przedszkolu. Dlaczego, nie mielibyśmy z nich korzystać? Tym bardziej, że najwięcej korzyści z tego projektu zyskają dzieci z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii oraz środowisko naturalne." 


DziękujeMY za wzięcie udziału w zbiórce! Cieszymy się, że "Zbieramto w szkole" pomaga nie tylko naszym podopiecznym, ale również nauczycielom w realizowaniu treści programowych w Waszych szkołach i przedszkolach. :)

 

Opublikowano dnia: 07-06-2022