Aktualności

"Zbieramto w szkole" w SP nr 5 w Zgierzu


"Wierzymy, że dobro wraca." Zapraszamy dziś do odwiedzin SP nr 5 w Zgierzu, w która pod przewodnictwem Pani Pauliny, koordynatorki akcji, włączyła się w zbiórkę baterii, telefonów, tabletów oraz "Dobrych monet".


"Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu w drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 kontynuowała zbiórkę ,,Zbieram to w szkole", którą zakończyła w maju 2022r.

Nasza społeczność szkolna zbierała monety, baterie, telefony oraz tablety. Do zbiórki przystąpili uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Nasi uczniowie z chęcią ogłaszali naszą zbiórkę we wszystkich klasach oraz zachęcali innych do uczestnictwa w projekcie. Podczas działań dzieci segregowały monety i przygotowywały paczkę do wysyłki.

 Po raz kolejny udowodniliśmy, że warto pomagać innym, a tym samym nieść pomoc naszej planecie! Wierzymy, że dobro wraca. Cieszymy się ogromnie, że środki z przekazanych surowców wtórnych przyczynią się do budowy studni głębinowych w Czadzie i w Tanzanii, a także wesprą dzieci w Boliwii oraz na Filipinach.

Nie możemy doczekać się kolejnej zbiórki w nowym roku szkolnym! Razem możemy więcej!"


Serdecznie dziękujeMY całej społeczności szkoły za zaangażowanie i przekazene na rzecz naszego projektu darowizny!Opublikowano dnia: 14-06-2022