Aktualności

Reportaż z przebiegu zbiórki w PSP nr 19 im. Edmunda Bakalarza w Radomiu


"Dzieląc się dobrem z innym człowiekiem robimy coś dobrego dla siebie"Dziś mamy przyjemność podzielić się reportażem ze zbiórki baterii, zegarków, telefonów, tabletów oraz "Dobrych monet" w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 im. Edmunda Bakalarza w Radomiu przesłanym przez koordynatorkę projektu zbieramtowszkole.pl, Panią Magdalenę, 
 
"Naszą przygodę ze zbiórką surowców wtórnych w ramach "Zbieramto w Szkole" rozpoczęliśmy dosyć niedawno, zaledwie 3 miesiące temu, tj. w marcu 2022r. Do tej pory nasza szkoła brała udział w wielu akcjach charytatywnych. Głównym motywem tych działań była chęć niesienia pomocy innym. Tak było również i w tym przypadku.

Przystępując do tej akcji kierowaliśmy się myślą, że dzieląc się dobrem z innym człowiekiem robimy coś dobrego dla siebie, uczymy się zwracać uwagę nie tylko na siebie. Inne przesłanki, które skłoniły naszą szkołę do udziału w akcji, to działania projektowe które były skierowane na kształtowanie u młodych pokoleń postaw prospołecznych oraz naukę zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.  

Przystępując do tego projektu i wielkie zaangażowanie uczniów oraz znacznej części grona nauczycieli w zgromadzenie w tak krótkim czasie drobnych monet, tabletów, telefonów, baterii nie było dla nas dużym zaskoczeniem, ponieważ nasi uczniowie już niejednokrotnie udowodnili, że potrafią nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym. 
Bardzo cieszy nas fakt, że mogliśmy w tak prosty sposób wspomóc innych. 
Dziękujemy!!"
 
Różnież składamy podziękowania i podziw, że w tak krókim czasie szkole udało się zrobić tak dużo dla misji i środowiska. :)
Opublikowano dnia: 09-06-2022