Aktualności

Relacja ze zbiórki w ZSZ Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce


 "Razem możemy więcej"Dziś mamy przyjemność podzielić się reportażem ze zbiórki surowców wtórnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 im. Edmunda Bakalarza w Radomiu, który został przesłany przez koordynatorkę projektu zbieramtowszkole.pl, Panią Renatę.

"W roku szkolnym 2021/2022  w ramach projektu ekologiczno-charytatywnego "Zbieramto w szkole" prowadziliśmy zbiórki: starych telefonów, tabletów, monet, zegarków tarczowych i klocków LEGO. W zbiórkę zaangażowali się głównie uczniowie klas II i III technikum przy pomocy pań woźnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka "Dobrych monet" oraz zbiórka telefonów. W każdej z nich przyznaliśmy nagrody trzem najbardziej zaangażowanym osobom, które zebrały najwięcej.  Nagrodami były przedmioty, które wymieniliśmy za punkty z wcześniejszych zbiórek. Przygotowaliśmy również wzór dyplomu. Oprócz pań woźnych naszą akcję wspomagali nauczyciele i rodzice. Paczka, którą ostatnio przygotowaliśmy do wysłania ważyła 15 kg. 

Do udziału w projekcie zachęciło nas motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. Biorąc udział w tej akcji po raz kolejny przekonaliśmy się, że razem możemy więcej i „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Najważniejszym jest jednak połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pomoc innym i troska o środowisko."

Serdecznie dziękujeMY za zaangażowanie!
 

Opublikowano dnia: 19-06-2022