Aktualności

Zbiórka groszy w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu


"Uczymy młodych ludzi wrażliwości oraz dzielenia się i chęci pomagania potrzebującym"Pani Agnieszka, koordynatorka projektu zbieramtowszkole.pl z Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu, przesłała nam obszerną relację ze zbiórki Dobrych monet. Ogromnie cieszymy się, że zbiórka cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony uczniów!  Ich uśmiechy nie pozostawiają wątpliwości, że warto pomagać. :)

"Od października 2021 roku włączamy się do akcji Zbieramtowszkole poprzez organizację w szkole zbiórek „drobnych monet” oraz "małych" elektrośmieci. Akcje są całoroczne, trwają i trwać będą, jak tylko będziemy w stanie pomagać. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu chętnie zaangażowali się w przedsięwzięcie.

Przesyłamy relację zdjęciową z akcji „Dobrych monet” - pieniędzy z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używanych czy wycofanych z obiegu.

Na udział zdecydowaliśmy się ponieważ projekt łączy kilka długofalowych, ogólnopolskich akcji na rzecz budowy studni głębinowych w Czadzie, utrzymania domów dziecka: Hogar de la Esperanza w Santa Cruz w Boliwii oraz Sercańskiego Domu dla Dziewcząt Kasanag Daughters Foundation. Uczymy młodych ludzi wrażliwości oraz dzielenia się i chęci pomagania potrzebującym.

Jesteśmy małą szkołą, ale chętnie angażujemy się w wiele akcji pomocowych. Odzew na zbiórkę monet był natychmiastowy. Inicjatywa wolontariuszy, którzy prowadzą kampanię, spotkała się z zainteresowaniem i stałym uczestnictwem wychowanków szkoły.

Nie do opisania jest cudowna radość dzieci oraz potrzebujących, dlatego będziemy pomagać i uczyć pomagać."


DziękujeMY całej szkole oraz koordynatorce zbiórki! 


Opublikowano dnia: 12-05-2022