Aktualności

Reportaż ze zbiórki baterii, telefonów i tabletów w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach


 „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”Otrzymaliśmy relację ze zbiórki baterii, telefonów, tabletów i laptopów w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach. Opiekun akcji, Pani Małgorzata we współpracy z nauczycielką Panią Anną tak relacjonuje przebieg zbiórki w ich szkole:

"Pomoc charytatywną w postaci zbiórki surowców wtórnych w ramach akcji „Zbieram to w szkole” rozpoczęliśmy w maju 2021 roku. Jako że w naszej szkole poziom świadomości jest bardzo wysoki, a i serca dzieci chętne do pomocy, akcja od początku cieszyła się dużym powodzeniem, zarówno wśród uczniów, jak i ich rodziców.

W roku szkolnym 2021/2022 kontynuujemy zbiórkę baterii i telefonów; rozszerzyliśmy ją jeszcze o możliwość oddawania tabletów i laptopów. Firma recyklingowa odwiedzała nas już dwa razy od września: oddaliśmy 5 kartonów baterii i pudełko telefonów, co przy liczbie 112 uczniów w całej szkole, jest całkiem sporym sukcesem.

Podczas akcji towarzyszy nam sentencja biblijna „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20,35). Czerpiemy radość konkretnie pomagając drugiemu człowiekowi i jednocześnie mamy możliwość wraz z całą społecznością szkolną dbać o przyrodę."

DziękujeMy za zaangażowanie!Opublikowano dnia: 19-05-2022