Aktualności

Reportaż z przebiegu zbiórki w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu


Zdecydowaliśmy się na udział w akcji w myśl słów: „Serce pełne dobra miej i tym dobrem innych dziel”Pani Beata Pasecka, opiekun „Kółka misyjnego” działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu, zdała nam następującą relację z odbytej w placówkach zbiórce surowców wtórnych:

"W tym roku szkolnym po raz pierwszy z inicjatywy „Kółka misyjnego” włączyliśmy się do udziału w programie „Zbieramto w szkole”. Zdecydowaliśmy się na udział w myśl słów: „Serce pełne dobra miej i tym dobrem innych dziel”.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród naszych uczniów i wychowanków, ale także rodziców i nauczycieli. Udało nam się zebrać karton surowców wtórnych, m. in.: zużyte laptopy, tablety, zegarki, telefony, a także grosze oraz srebrny złom.
Udział w tym zadaniu daje nam nie tylko satysfakcję z pomocy potrzebującym, ale także działamy zgodnie z kierunkiem polityki oświatowej 2021/2022 tj.:„Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne”. Mamy nadzieję, że od września znajdą się chętni, by dalej pomagać i będziemy mogli kontynuować akcję w placówce. Już dziś z niecierpliwością czekamy na nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że przybędą nowi członkowie „Kółka misyjnego”, którzy pomogą w rozpowszechnianiu akcji.
Życzymy wszystkim samych dobrych ludzi wokół, a na zbliżające się dużymi krokami wakacje udanego, spokojnego wypoczynku.

PS. 
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w mojej placówce uczniom, rodzicom, nauczycielom :)"


My także dziękujeMy!

 
 Opublikowano dnia: 04-05-2022