Aktualności

Reportaż ze zbiórki baterii Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tucholi


"Nasi uczniowie żyją zgodnie z zasadą Ratuj-Pomagaj-Działaj!" Z radością dzielimy się otrzymaną relacją ze zbiórki baterii oraz telefonów przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tucholi.

"W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. ppłk. Józefa Wryczy w Tucholi biorą udział w projekcie „ZbieramTo w szkole”. Do akcji aktywnie przystąpili uczniowie, nauczyciele, rodzice. Koordynowaniem akcji w szkole zajmuje się Szkolny Klub Wolontariatu „Drużyna Pomocy” pod czujnym okiem opiekuna - Pani Moniki.
 
Już w październiku na terenie szkoły zostały umieszczone plakaty informujące o akcji oraz pojemniki na zużyte baterie i telefony. Do promocji akcji wykorzystano także dziennik elektroniczny oraz portal społecznościowy szkoły. W klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia „ZbieraMY- PomagaMY”, a w klasach 4-8 cykl zajęć „Ekologiczna pomoc”. Celem zajęć było zapoznanie z programem i zrozumienie znaczenia dla środowiska ze zbierania i segregacji elektrośmieci i poznanie jak poprzez segregację, przekazywanie odpadów można pomagać innym. Akcje zostały również przeprowadzone w ramach wyzwania walentynkowego w lutym pt. „Okaż miłość Ziemi”. Podczas akcji zasilono zbiórkę telefonów oraz zużytych baterii, które w najbliższym czasie trafią do recyklingu. Zaangażowani uczniowie w celu zwiększenia motywacji do działania zostali nagrodzeni pochwałami i otrzymaniem tytułu Obrońca Ziemi. Akcja trwa nadal, działamy-pomagamy.
 
Poprzez zbiórkę zużytych baterii i telefonów nie tylko dbamy o środowisko ale również niesiemy pomoc potrzebującym – dochód uzyskany z recyklingu przeznaczony będzie na budowę studni głębinowej w Czadzie.
Nasi uczniowie żyją zgodnie z zasadą Ratuj-Pomagaj-Działaj!."

DziękujeMY całej społeczności szkoły za zaanażowanie! Opublikowano dnia: 22-04-2022