Aktualności

Reportaż ze zbiórki w Szkole Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy


Akcja pokazuje nam, że nie potrzeba wiele, aby pomóc innym.  "Szkoła Podstawowa nr 32 w Bydgoszczy w drugiej połowie września przystąpiła do zbiórki zużytych baterii i starych telefonów. Informacje o akcji zostały przesłane wychowawcom oraz rodzicom uczniów przez dziennik elektroniczny. Akcja została rozreklamowana również na profilu szkoły na Facebooku. W szkole pojawiły się także plakaty informujące o zbiórce. Opiekę nad całą akcją objął szkolny wolontariat.
Bardzo szybko zapełniliśmy bateriami pierwsze 5 kartonów. Zostały one przekazane do recyklingu. Dalej uzupełniamy kolejne. Jednocześnie powoli zapełnia się karton na zużyte telefony i tablety.
Nasza szkoła co roku bierze udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych, które mają zarówno zasięg lokalny, jak i ogólnopolski. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie „Zbieramto w szkole”, ponieważ:
 - jest to akcja, która angażuje całą społeczność szkolną,
 - nie wymaga prawie żadnych nakładów finansowych,
 - uczy dzieci, jak ważna dla środowiska naturalnego i dla zdrowia człowieka jest selektywna zbiórka odpadów,
 - pokazuje nam, że nie potrzeba wiele, aby pomóc innym.
Do projektu „Zbieramto w szkole” przystąpiliśmy po raz pierwszy, ale już wiemy, że będziemy w kolejnych latach w nim uczestniczyć. Cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w akcję pomocy dla potrzebujących dzieci w Afryce, Boliwii, na Filipinach."
<div right;"="">Joanna Wideł
Koordynator szkolnego wolontariatu
Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi w Bydgoszczy

Opublikowano dnia: 10-02-2022