Aktualności

Reportaż ze zbiórki baterii w Szkole Podstawowej


„Dbając o środowisko niesiemy pomoc potrzebującym!” "Działania edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka. Społeczność Szkoły od kwietnia 2021 roku czynnie włączyła się w projekt „Zbieram to w szkole”. Inicjatorem i koordynatorem działań jest Wolontariat. Uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownikami Szkoły otrzymali informację o idei projektu. Na terenie szkoły - przy dwóch wejściach głównych do budynku - zostały umieszczone plakaty informujące o projekcie oraz pojemniki na zużyte baterie. Dzięki takiemu usytuowaniu pudełek, zbiórka trwa nieprzerwanie – również w czasie epidemii (oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego :). Nasze działanie jest jednocześnie promocją ekologicznego działania i inspiracją dla „osób z zewnątrz”, które odwiedzają naszą Szkołę.
Poprzez zbiórkę zużytych baterii (praktyczne działanie) oraz systematyczną edukację ekologiczną pragniemy zachęcać społeczność SP 364 w Warszawie do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz kształtować postawy i nawyki przyjazne środowisku naturalnemu. W lutym 2022 roku oddaliśmy do recyklingu 60 kg zużytych baterii. Niezwykle istotny jest również fakt, że poprzez zbiórkę zużytych baterii nie tylko dbamy o środowisko, ale również niesiemy pomoc potrzebującym - dochód uzyskany z recyklingu przeznaczany jest na budowę studni głębinowych w Czadzie.
Wolontariat SP 364 w Warszawie serdecznie dziękuje Społeczności Szkoły za aktywny udział w zbiórce i przypomina, że niesione DOBRO POWRACA!" - 
relacjonuje koordynator zbiorki, Pani Małgorzata.


Opublikowano dnia: 14-02-2022