Aktualności

Reportaż ze zbiórki w SP nr 5 w Zgierzu


Tak zbieraliśmy "Dobre monety" i baterie!"Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgierzu przystąpiła w październiku do projektu pt ,,Zbieram to w Szkole". W akcję została zaangażowana cała społeczność szkolna, wraz z nauczycielami, uczniami oraz pracownikami administracji i obsługi.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w zbiórce, z dwóch ważnych powodów:
Po pierwsze, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w Afryce i Azji, gdzie cierpią głód i niedostatek, a edukacja, która jest tak szeroko dostępna dla nas, dla nich jest marzeniem. Każdy zasługuje na godne życie, dlatego chcemy poprzez udział w akcji dołączyć naszą cegiełkę i wesprzeć tych, którzy są w ciężkiej sytuacji materialnej. Wierzymy, że każda pomoc ma znaczenie, nawet ta najdrobniejsza, a dobro powraca. Po drugie, przyczyniamy się do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Nasza Szkoła zbiera ,,Dobre monety", stare telefony komórkowe, oraz wszelkiego rodzaju baterie. W ten sposób wspieramy recykling, który pozwala na oszczędność energii, surowców i środowiska naturalnego. Poddane recyklingowi odpady to także mniej wysypisk śmieci. Pragniemy uświadomić niebezpieczeństwo, jakie wynika z nieumiejętnego składowania elektroodpadów. Chcemy zmotywować do zbiórki nasze społeczeństwo szkolne, ukazując w ten sposób, że można tak niewiele, aby przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego. Uczniowie systematycznie ogłaszali we wszystkich klasach zbiórkę, co zaowocowało dużym zainteresowaniem akcją. Z zaangażowaniem sortowali monety i przygotowywali je do wysyłki. Wspólnie z koordynatorami projektu ważyli również baterie.

Na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia, które przybliżyły uczniom ideę programu ,,Zbieram to w szkole", a także uświadomiły uczniom istotę naszych działań.

Do tej pory udało nam się uzbierać 5,40 kg ,,Dobrych monet" oraz 60 kg zużytych baterii. Dzięki tej ilości wiemy, że staliśmy się darczyńcami i pomagamy dzieciom na innych kontynentach, które marzą o normalnym życiu. Ta akcja wniosła w życie naszej szkoły wiele dobrego. Przede wszystkim ogromne poczucie, że zawsze warto pomagać innym oraz, że każda, nawet ta najmniejsza pomoc jest wręcz na wagę złota. Motto akcji - ,,Zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody" idealnie wpisuje się w działania. Jesteśmy wciąż zmotywowani do działania i mamy nadzieję, że razem zdołamy nieść jeszcze większą pomoc." - relacjonuje koordynator zbiórki w szkole. 


Opublikowano dnia: 18-01-2022