Aktualności

Konkurs specjalny na zbiórke telefonów komórkowych


Każdy telefon się liczy! Weź udział w konkursie.Drodzy Nauczyciele i Uczniowie!

WitaMY w Nowym Roku :)
Przypominamy o konkursie specjalnym na zbiórkę telefonów komórkowych, który trwa od 10 stycznia do 8 kwietnia 2022 r.

Co można zbierać:
→ telefony komórkowe starego typu (z klawiszami),
→ smartfony,
→ tablety.
Prosimy o przesyłanie telefonów komórkowych starego typu (przyciskowych) bez baterii i bez klapek (klapki wyrzucamy do żółtego worka). Natomiast smartfony (dotykowe) należy przesyłać w całości ze względu na to, że zwykle bateria jest zintegrowana i nie da się jej usunąć (bądź jest to bardzo skomplikowane, albo wręcz niebezpieczne). Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że za baterie ze starych telefonów też można dostać punkty (opcja dla szkół, które zbierają z nami baterie). Punkty za telefony będą naliczane wg zasady: waga starych telefonów bez baterii, waga smartfonów oraz tabletów z bateriami. 
W zakładce "strefa nauczyciela" możecie pobrać plakat informujący o zbiórce.

Nagrody konkursowe:
I miejsce – 3000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
II miejsce – 2000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka,
III miejsce – 1000 pkt i rzeczowa nagroda-niespodzianka.
Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w konkursie, otrzyma 500 pkt nagrody, niezależnie od tego, ile kilogramów telefonów odda.
Kogo wspieracie oddając nam telefony komórkowe i tablety? 

Dochód uzyskany z recyklingu telefonów komórkowych i tabletów zostanie przekazany na budowę studni głebinowych w Tanzanii. 

Do kiedy trzeba wysłać telefony komórkowe? 
Do 8 kwietnia wszystkie paczki powinny dotrzeć do nas. Czyli np. można zbierać telefony w placówce do końca marca i potem od razu wysłać je do nas.

Jak wysłać? 
Na nasz koszt: odbieramy telefony nasz koszt, gdy uzbiera się minimum 10 kg telefonów komórkowych. 
Kiedy już będziecie chcieli oddać uzbierane telefony, to zgłoście ten fakt do nas, wypełniając formularz zgłoszenia odbioru (dostępny na naszej stronie w zakładce „zgłoś odbiór”). Następnie zapakujcie telefony do mocnego kartonu i drogą mailową prześlijcie nam informację jaka jest waga kartonu z telefonami i jakie są wymiary kartonu (długość, szerokość, wysokość). Gdy otrzymamy maila z taką informacją, to zamówimy kuriera, który odbierze paczkę. 
Ważne! Jedno pudełko może ważyć od 10 do 30 kg. Jeżeli uzbieracie więcej niż 30 kg telefonów, wtedy należy zapakować telefony do dwóch kartonów. 
Prosimy jednak pakować jak najwięcej rzeczy do jednej paczki, np. przy uzbieraniu 20 kg telefonów,, trzeba zapakować je do jednego kartonu, a nie dwóch. Prosimy o to, ponieważ musimy zapłacić firmie kurierskiej za każdą paczkę osobno. Mamy nadzieję, że zgodzicie się z nami, iż lepiej będzie jak przekażemy te pieniądze na misje, a nie firmom kurierskim.

Jeżeli uzbieracie mniej niż 10 kg telefonów komórkowych, to można je wysłać do nas na własny koszt. Adres do wysłania:
Sekretariat Misyjny Księży Sercanów
Projekt “Zbieramto w szkole”
ul. Rakowa 11
10-185 Olsztyn

Jeżeli masz dodatkowe pytania - napisz maila: [email protected]
Opublikowano dnia: 24-01-2022