Aktualności

„Zbieramy to w szkole… i Ty możesz POMÓC…”


Dzisiaj zapraszaMY do "odwiedzin" SP nr 2 w Łańcucie, która przesłała nam reportaż ze zbiórek prowadonych ich szkole. 
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Łańcucie rozpoczynając nowy rok szkolny 2021/ 22 podjęła inicjatywę włączenia się w akcję „Zbieram to w szkole”.
Sama inicjatywa spotkała się z wielką aprobatą wśród nauczycieli i uczniów.  Wierzymy też, że to co według wielu osób jest zbędne może okazać się prawdziwym skarbem dla poszkodowanych przez los. Przekazując zerwany łańcuszek, poczerniały medalik albo zużytą baterię mamy wpływ na to, jak żyje się rodzinom na drugim końcu świata. Myślimy nie tylko o sobie, ale również o naszych rówieśnikach w różnych częściach świata.
Rozdaliśmy plakaty do wszystkich pracowni klasowych w naszej szkole, powiesiliśmy plakaty na gazetce na wspólnych korytarzach. W akcję włączyli się wolontariusze ze Szkolnego Koło Caritas. Każda klasa zbiera w swojej pracowni do przygotowanych pudełek,  a raz w miesiącu zbieramy chodząc od klasy do klasy. Uczniowie mają wewnętrzną radość przy zbieraniu zużytych baterii, telefonów, „grosików”, klocków „lego”. Widać zaangażowanie całej społeczności szkolnej, jak również rodziców.
W tygodniu Misyjnym akcję rozszerzyliśmy poprzez zbiórkę „Dobrych monet” w Parafii św. Stanisława Męczennika w Łańcucie. Na stronie Facebook Parafii daliśmy ogłoszenie, a po zbiórce powstał filmik. Wspieramy m. in. dzieci z Domu Dziecka „Hagar de la Esperanza” i Siostry Serafitki prowadzące ten Dom w Boliwii.
Jest to piękna akcja, ponieważ jednoczy tak wiele osób w czynieniu dobra. Cieszymy się, że dołączyliśmy do innych, którzy wspierają Misje i Misjonarzy.
Pamiętamy również w naszych modlitwach.

 
s. Lucjana Szczęch
Katechetka, koordynatorka akcji


Opublikowano dnia: 24-11-2021